Zielona ŻABA

Jak tu zielono , moi kochani, że aż się w głowie kręci czasami. Zielone klocki, zielone piłki to jest wesoły kolor wiosenki. I my zielone dziś  poszukamy, jak Ty nie znajdziesz zapytaj mamy !

GRA W ZIELONE - szukanie w domu zielonych przedmiotów, zabawek (zdjęcia poniżej). Zachęcamy do zabawy. Drogie dzieci nie czekajcie , tylko ZIELONE przedmioty poszukajcie !

Krasnoludki Kochane żeby dowiedzieć się o kim będą dzisiejsze zabawy, spróbujcie rozwiazać zagadkę zakrytego obrazka (puzzle z 2-3 części) zdjęcia poniżej.

Czy zielona, czy brązowa często w trawie się ukrywa. Wielkie oczy ma i uśmiech, świetnie skacze oraz pływa. Czy już wiecie o kim mowa ?

Rodzice jeśli dziecko nie odgadnie zagadki odkryjcie proszę  jedną część ilustracji, może wtedy uda się waszym pociechom zgadnąć. Powodzenia !

Posłuchajcie  moi mili jaki koncert dziś zrobiły żaby w trawie rechotały do zabawy zapraszały (Głos żaby wodnej - Menażeria) https://www.youtube.com/watch?v=ZBdUnIK4LjI

Zabawa ruchowo - naśladowcza " Zielona ŻABA". Dzieci poruszają się po dywanie: skaczą jak żabki, jednocześnie naśladując wydawane przez żaby głosy kum kum kum... a następnie łebe łebe łebe...

Kolejną propozycją zabawy aby umilić Wam czas  jest zabawa plastyczna "Odbicie żaby" - malowanie farbami plakatowymi (różne odcienie koloru zielonego) - odbijanie (zdjęcia poniżej).

Materiały i przybory: biała kartka, mazak permanentny, farby plakatowe (zielone), pędzelek, plastelina

MIŁEJ ZABAWY !

Data dodania: 2020-04-21 10:19:09