WRZESIEŃ Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Piękna pogoda w pierwsze wrześniowe dni nie pozwalała nam zapomnieć o wakacjach, a przecież tyle wrażeń czekało na nas w przedszkolu! Starsze grupy poznały swoje nowe sale, jednak dla Jeżyków i większości Pomidorków przedszkole to nie tylko nowa sala, ale przede wszystkim nowe Panie i wyzwania. Jednym z nich są zajęcia z języka angielskiego.

Maluchy rozpoczęły swoją przygodą z językiem obcym, poznając piosenkę powitalną „Make a circle” (Super Simple Songs). Będzie nam ona towarzyszyła przez wszystkie lata pobytu w przedszkolu. Przez starsze grupy jest już dobrze znana i lubiana, jednak dla przedstawicieli najmłodszych grup stanowiła nowość. Trzeba przyznać, że radzą sobie z nią bardzo dobrze, a niektórzy próbują nawet śpiewać proste frazy. Z każdym spotkaniem coraz lepiej wychodzą nam powitania z piosenką, a zrobienie tytułowego kółeczka nie stanowi już dla większości dzieci problemu.

Maluchy poznały Sarah – grupową maskotkę, która pomaga najmłodszym dzieciom w ich pierwszym miesiącu zmagań z językiem angielskim. Sarah nie tylko nauczyła ich witać się i żegnać, ale także odpowiadać na pytanie, jak się czują, prawidłowo reagować na proste komendy (stand up, sit down, clap your hands) i liczyć na paluszkach do trzech. Nauczyła ich także nazywać trzy kolory – a to wszystko w języku angielskim, ponieważ Sarah nie zna innego ;) Dzieci bardzo się starały, a by móc się z nią porozumieć, musiały używać pierwszych angielskich słówek. Pierwsze odwiedziny Sarah w grupie Jeżyków zostały uwiecznione na zdjęciu w galerii.

W starszych grupach utrwalaliśmy słownictwo, które poznaliśmy już rok temu. Powtarzaliśmy liczenie i poznaliśmy kolejne liczby. Przypomnieliśmy sobie nazwy kolorów, części twarzy i ciała oraz nazwy owoców. Pięciolatki trenowały śpiewanie piosenki powitalnej bez wspomagania głośnika i trzeba przyznać, że wychodzi im to świetnie. Sześciolatki natomiast poznały trzy nowe pytania, które podczas każdych zajęć będą stanowić naszą rozgrzewkę. Odpowiadanie na nie idzie im wspaniale, a najpiękniejsze jest to, że gdy któreś dziecko zapomni odpowiedzi, koledzy z grupy spieszą mu z podpowiedzią.

Na zdjęciach można obejrzeć nasze zmagania z owocami w grupie Sów, tańce przy piosence „Conga Line Dance” (The Kiboomers) w grupie Entliczków-Pentliczków oraz zabawę na utrwalanie nazw części ciała w grupie Biedronek i Entliczków.

Przed nami mnóstwo nowych słówek i dobrej zabawy.

Do zobaczenia w październiku!

Klaudia Wyrwa

Nauczyciel języka angielskiego