Tydzień Daltoński - Zielony “smoczy” czwartek

Zielony „smoczy” czwartek w grupie Jeżyki upłynął nam bardzo miło. Dzień rozpoczęliśmy od wizyty smoka, który niespodziewanie zapukał do naszego okna. Dzieci zaprosiły go do środka, a następnie każde z nich przedstawiło się smokowi oraz przybiło piątkę na powitanie.  Opisywaliśmy również wygląd smoka i zastanawialiśmy się, czy kiedyś takie smoki chodziły po świecie, czy raczej można je spotkać tylko w bajkach. Uczyliśmy się także rymowanki o smoku, którą później wykorzystaliśmy w zabawie ruchowej „Smoku, smoku nasz”. Nie zabrakło również aktywności plastycznej, dzieci wykonały smoka z rolki po papierze, doklejając mu poszczególne elementy według instrukcji. Następnie musiały dorysować smokowi oczy i nozdrza. Po prezentacji wszystkich smoków dzieci dmuchając w rolki naśladowały smoki ziejące ogniem? Przez cały dzień dzieci dzielnie pełniły swoje dyżury oraz starały się być samodzielne.

Data dodania: 2024-03-07 13:45:40
Data edycji: 2024-03-11 21:00:58