Tydzień Daltoński - Słoneczny piątek w grupie ''Pomidorki''

W ramach trwającego w naszym przedszkolu Tygodnia Daltońskiego zorganizowaliśmy w naszej grupie słoneczny piątek.

Każdy dzień tygodnia w Planie Daltońskim oznaczamy w przedszkolu innym kolorem. Dzieci uczą się w ten sposób dni tygodnia kojarząc kolory z nazwą dnia oraz zaczynają rozumieć upływ czasu. Kolorem żółtym oznaczamy piątek. Barwa ta również niezmiennie kojarzy się dzieciom ze słońcem stąd nasze piątkowe zabawy skoncentrowane były wokół tego tematu.

Nasze dni stają się ostatnio coraz dłuższe, cieplejsze i słoneczne. To oznaka nadchodzącej wiosny. Przyroda budzi się do życia, świat, który nas otacza staje się coraz bardziej kolorowy i wesoły.

Uczyliśmy się o tym, że to właśnie słońce daje nam ciepło i światło, budzi przyrodę i jest źródłem energii dla nas ( bez niego i wody wzrost roślin byłby niemożliwy). Przygotowaliśmy eksperyment i schowaliśmy jedną z roślin w ciemne miejsce. Malowaliśmy również na streczu piękne obrazy pełne promieni słonecznych, utrwalaliśmy następstwo dnia i nocy. Odkryliśmy także, że dzięki promieniom słonecznym nasze ciało pozostawia cień i że nadmiar promieni słonecznych latem może być niebezpieczny. Współpracowaliśmy w parze i zespole oraz dbaliśmy o nasze miejsce pracy. A ponieważ był to także Dzień Kobiet, wszystkie dziewczynki ozdobione zostały szarfami Słonecznych Miss oraz otrzymały laurki. Na koniec zjedliśmy poczęstunek przygotowany przez panie kucharki - kokosowe ciasteczka i koktajl bananowy. Pycha! To był dzień pełen dobrej zabawy i nauki, a nade wszystko radości!

Data dodania: 2024-03-08 14:23:45
Data edycji: 2024-03-12 08:16:05