Tydzień Daltoński - Pomarańczowa środa u Kokoszek - Smakoszek - czy to czary?

Dzisiaj "pomarańczowa środa" w naszej sali, która zamieniła się w prawdziwe laboratorium. Pomarańczowe balony nadmuchały się same. Czy to czary?  Otóż nie: dzieci samodzielnie wykonały eksperyment po wcześniejszym zapoznaniu się z instrukcją i dobraniu się w pary. Do plastikowych butelek nalewały ocet, a do balona wsypywały  sodę przy pomocy lejka. Następnie nakladały balon na szyjkę butelki i unosiły go lekko tak, aby soda z balona powoli wsypywała się do octu w butelce. Dzięki reakcji chemicznej , która zaszła po połączeniu octu z sodą wytworzył się gaz, który nadmuchał balony. Dzieci z zaciekawieniem wykonały to zadanie, które przyniosło im wiele pozytywnych emocji :) Ponadto dzieci wykazały się takimi umiejetnościami jak: planowanie , praca wg instrukcji, samodzielność, współpraca w parach, które zakłada Plan Daltoński sprzyjający ogólnemu rozwojowi dziecka.

Data dodania: 2024-03-06 12:42:21
Data edycji: 2024-03-12 09:05:16