RODZINNA OLIMPIADA SPORTOWA

W tym tygodniu przewodnim tematem w naszym przedszkolu był „Tydzień Olimpijski”. Dzieci miały możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat symboli i dyscyplin olimpijskich, sportowców oraz sprzętu sportowego. Tydzień ten przygotował nasze przedszkolaki do czwartkowego wydarzenia, którym była „Rodzinna Olimpiada Sportowa” z udziałem dzieci i ich rodzin.

Igrzyska Olimpijskie odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie, która została udekorowana kołami olimpijskimi przygotowanymi przez grupę „Biedronki” i ich rodziców. Obok widniał również znicz olimpijski i plakaty - wykonane przez każdą z grup, które stanowiły symbol ich udział w uroczystości. Nasza Olimpiada rozpoczęła się bardzo uroczyście, razem z rodzicami dokonaliśmy przemarszu przy dźwiękach hymnu olimpijskiego, a oficjalnego otwarcia krótkim przemówieniem dokonała wicedyrektor Iwona Różycka. Do rozpoczęcia zawodów  przyczyniły się również dzieci z oddziału „Biedronki” i „Entliczki Pentliczki”, które w pięknych barwach olimpijskich zaprezentowały taniec z kołami oraz flagami. Każda grupa przedszkolna miała okazję dać o sobie znak prezentując głośno swój sportowy okrzyk, następnie po uroczystym ślubowaniu mogliśmy uczestniczyć w tanecznej rozgrzewce, która pomogła nam przygotować się do sportowych konkurencji. Było ich niemało, m.in.: tor przeszkód, skoki w workach, przeciąganie dziecka na kocach, rzut do celu czy gąsienica, którą tworzyliśmy z zawodników. W każdej z konkurencji rodzic wraz z dzieckiem  miał okazję do dobrej zabawy.

Na zakończenie Olimpiady Sportowej każda grupa otrzymała puchar ufundowany przez naszą Radę Rodziców oraz wręczono wszystkim dzieciom medale przygotowane przez ich rówieśników z innych grup. To był dzień pełen wrażeń i sportowych zmagań. Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za udział oraz fantastyczną atmosferę w duchu sportowej rywalizacji.

A.D.

M.S.