POŻEGNANIE STARSZAKÓW - ROK SZKOLNY 2023/2024

Każde zakończenie jest nowym początkiem

„Znów minął rok bardzo długi, lecz szczęśliwy i wspaniały

Ostatni raz w naszym przedszkolu wszystkie dzieci się spotkały…”

Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy  próg przedszkola, dziś  szykowały  się  do  rozpoczęcia kolejnego etapu

w życiu - edukacji szkolnej

Dzień 19 czerwiec, był wyjątkowy dla naszej przedszkolnej społeczności. Tego dnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Korczaka w Czarnkowie odbyło się uroczyste  Pożegnanie starszaków, które w tym roku odchodzą do szkoły.

Przewodnim tematem uroczystości było „Spotkanie na wakacyjnej łące”.

Po powitaniu pracowników przedszkola, rodziców oraz dzieci, głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Górska-Cichorek, następnie Pani Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Czarnków Martyna Chwarścianek-Bednarek oraz Pani Kierownik Referatu Oświaty, Pani Elżbieta Liszkowska.

Program artystyczny rozpoczęły słowa pani dyrektor  „Poloneza czas zacząć…” najstarsze dzieci zatańczyły Poloneza – taniec, który jest tradycją pożegnalnych uroczystości.  Następnie  nasi  wychowankowie odśpiewali hymn przedszkola.

Młodsi koledzy i młodsze koleżanki w imieniu społeczności przedszkolnej starali się godnie pożegnać starszaków. Dzieci z młodszych grup wspaniale zaprezentowały się na scenie. Były wierszyki, piosenki i tańce. Emocji nie brakowało…

Pani dyrektor, przedszkolaki, nauczyciele i rodzice oraz zaproszeni goście byli bardzo wzruszeni.

Na zakończenie pani dyrektor oraz wychowawczynie grup wręczyły dzieciom dyplomy

i upominki życząc sukcesów w szkole.

Rodzice otrzymali podziękowania za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola.

Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnicę przygody    jaką   jest dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem  na  ustach  życzymy  Wam  drogie  starszaki  – UDANYCH WAKACJI I POWODZENIA W SZKOLE.

Data dodania: 2024-06-20 16:46:58
Data edycji: 2024-06-22 22:35:58