WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU NA ROK SZKOLNY 2022/2023 (kliknij w pasek)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

 

 

 

Szanowni Rodzice

   

    Szukacie przedszkola dla swego dziecka, które zapewni mu bezpieczeństwo i wspomoże jego rozwój, rozwinie pewność siebie i samodzielność? Chcecie, by Wasza pociecha nauczyła się tworzenia relacji z innymi dziećmi i interakcji z dorosłymi spoza rodziny? Znajdziecie to wszystko u nas, w Przedszkolu Miejskim nr 2, im. Jana Brzechwy w Czarnkowie.

 

Przedszkole dysponuje dwoma, sąsiadującymi ze sobą budynkami, w których łącznie funkcjonuje 7 oddziałów przedszkolnych i jeden oddział żłobkowy (dla dzieci od 1 rok 9  miesięcy). Wszystkie nasze oddziały przyjęły nazwy wywodzące się od twórczości naszego patrona, Jana Brzechwy. Najmłodsi nasi wychowankowie, dzieci w wieku żłobkowym, uczęszczają do oddziału o wdzięcznej nazwie KRASNOLUDKI. Dzieci mają tu do dyspozycji pięć pomieszczeń: bawialnię, sypialnię, jadalnię, łazienkę i szatnię. Podobną ilością pomieszczeń dysponuje oddział POMIDORKI, do którego uczęszczają nasze najmłodsze przedszkolaki. Zarówno KRASNOLUDKI, POMIDORKI jak i SOWY, kolejna grupa przedszkolna, znajdują się w drugim budynku placówki. To także w tym budynku mieści się nowoczesna sala doświadczania świata, gabinety specjalistyczne i sala Integracji sensorycznej i zajęć rozwijających ruchowo, wyposażona w sprzęt do usprawniania motoryki małej oraz dużej. Wszystkie te pomieszczenia są do dyspozycji naszych specjalistów, którzy wspomagają rozwój dzieci ze specjalnymi potrzebami.

 

W budynku głównym znajduje się kolejnych 5 oddziałów. Poczynając od najmłodszej grupy, są to JEŻYKI, potem KACZUSZKI, BIEDRONKI, ENTLICZKI-PENTLICZKI i KOKOSZKI-SMAKOSZKI.  Wszystkie grupy przedszkolne dysponują przestronnymi, jasnymi salami, łączącymi funkcję jadalni i bawialni, z bezpośrednim dostępem do dziecięcych łazienek. Prócz sal przedszkolnych tu także jest gabinet specjalistyczny, w którym odbywa się terapia logopedyczna naszych podopiecznych.

 

W budynku głównym znajduje się serce każdego domu – kuchnia, która zapewnia naszym przedszkolakom pełnowartościowe posiłki, mając na uwadze również, w razie potrzeby, posiłki z uwzględnieniem zalecanych diet. Nasze przedszkolaki raz na kwartał włączane są w planowanie zdrowych, całodziennych potraw, które w porozumieniu z dietetykiem, dołączane są do przedszkolnych jadłospisów. 

 

W naszym przedszkolu w nurcie Planu daltońskiego stawiamy na rozwój samodzielności, współpracy i odpowiedzialności u dzieci oraz systematyczne doskonalenie zawodowe nauczycieli.

 

Z nami Wasze dziecko radośnie wkroczy w świat przedszkolaka i swobodnie zacznie się w nim poruszać, by, wyposażone w odpowiedni potencjał, móc przekroczyć próg szkoły.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

Data dodania: 2021-12-13 00:02:02
Data edycji: 2022-01-18 20:49:09
Ilość wyświetleń: 408
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej