REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

 

 

 

Szanowni Rodzice

   

    Szukacie przedszkola dla swego dziecka, które zapewni mu bezpieczeństwo i wspomoże jego rozwój, rozwinie pewność siebie i samodzielność? Chcecie, by Wasza pociecha nauczyła się tworzenia relacji z innymi dziećmi i interakcji z dorosłymi spoza rodziny? Znajdziecie to wszystko u nas, w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Jana Brzechwy w Czarnkowie.

 

Przedszkole dysponuje dwoma sąsiadującymi ze sobą budynkami, w których łącznie funkcjonuje 7 oddziałów przedszkolnych i jeden oddział żłobkowy (dla dzieci od roku i 9  miesięcy). Wszystkie nasze oddziały przyjęły nazwy wywodzące się od twórczości naszego patrona, Jana Brzechwy. Najmłodsi nasi wychowankowie, dzieci w wieku żłobkowym, uczęszczają do oddziału o wdzięcznej nazwie KRASNOLUDKI. Dzieci mają tu do dyspozycji pięć pomieszczeń: bawialnię, sypialnię, jadalnię, łazienkę i szatnię. Podobną ilością pomieszczeń dysponuje oddział POMIDORKI, do którego uczęszczają nasze najmłodsze przedszkolaki. Zarówno KRASNOLUDKI, POMIDORKI jak i SOWY, kolejna grupa przedszkolna, znajdują się w drugim budynku placówki. To także w tym budynku mieści się nowoczesna sala doświadczania światła, gabinety specjalistyczne i sala Integracji sensorycznej i zajęć rozwijających ruchowo, wyposażona w sprzęt do usprawniania motoryki małej oraz dużej. Wszystkie te pomieszczenia są do dyspozycji naszych specjalistów, którzy wspomagają rozwój dzieci ze specjalnymi potrzebami.

 

W budynku głównym znajduje się 5 oddziałów. Poczynając od najmłodszej grupy, są to JEŻYKI, potem KACZUSZKI, BIEDRONKI, ENTLICZKI-PENTLICZKI i KOKOSZKI-SMAKOSZKI. Wszystkie grupy przedszkolne dysponują przestronnymi, jasnymi salami, łączącymi funkcję jadalni i bawialni, z bezpośrednim dostępem do dziecięcych łazienek. Prócz sal przedszkolnych tu także jest gabinet specjalistyczny, w którym odbywa się terapia logopedyczna naszych podopiecznych.

 

W budynku głównym znajduje się serce każdego domu – kuchnia, która zapewnia naszym przedszkolakom pełnowartościowe posiłki, mając na uwadze również, w razie potrzeby, posiłki z uwzględnieniem zalecanych diet. Nasze przedszkolaki raz na kwartał włączane są w planowanie zdrowych, całodziennych potraw, które w porozumieniu z dietetykiem, dołączane są do przedszkolnych jadłospisów. 

 

W naszym przedszkolu w nurcie Planu daltońskiego stawiamy na rozwój samodzielności, współpracy i odpowiedzialności u dzieci oraz systematyczne doskonalenie zawodowe nauczycieli.

 

Z nami Wasze dziecko radośnie wkroczy w świat przedszkolaka i swobodnie zacznie się w nim poruszać, by wyposażone w odpowiedni potencjał, móc przekroczyć próg szkoły.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

Data dodania: 2021-12-13 00:02:02
Data edycji: 2024-02-01 00:02:47
Ilość wyświetleń: 729
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej