Motyle na łące

Motyl piękny kolorowy lubi latać tam nad łąką, kiedy świeci piękne słonko. A gdy zmęczy się troszeczkę szuka kwiatka w tym kolorze, gdzie odpocząć sobie może.

Zabawa " Motyle na kwiatach " - UWAGA KRASNOLUDKI mamy tutaj 3 kwiaty w różnych kolorach (czerwony, żółty, niebieski). Spróbujcie posadzić na nie motyle, które mają taki sam kolor (1czerwony, 2 żółte, 3 niebieskie). Jeżeli już uda wam się to zrobić, spróbujcie razem z rodzicami policzyć ile motyli siedzi na każdym z kwiatów (zdjęcia poniżej).

Motyle tańczyć też potrafią, kiedy barwne plamki mają. Jeśli chcesz być dziś motylem zatańcz z nami choć przez chwilę. Zachęcamy do wykonania kolorowych skrzydeł motyla. Materiały i przybory: kolorowa bibuła marszczona, nożyczki, taśma klejąca (zdjęcia poniżej).

Zabawa ruchowa "Motyle na łące" przy piosence "Kolorowym Być Motylem " - Bajkowa Drużyna.https://www.youtube.com/watch?v=Cdi_b4-htWo    Dzieci swobodnie poruszają się po pokoju w rytm muzyki machają "skrzydełkami" zrobionymi z kolorowej bibuły, na przerwę w muzyce przykucają (siadają na kwiatku).

ZATAŃCZCIE RAZEM Z NAMI !

Data dodania: 2020-04-16 10:34:07
Data edycji: 2020-04-16 10:51:13