LUTY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Luty jest najkrótszym miesiącem w roku, jednak to wcale nie przeszkodziło nam w tym, aby dobrze bawić się z językiem angielskim – zdążyliśmy zrealizować całkiem ciekawe tematy oraz powtórzyć to, czego nauczyliśmy się w zeszłym roku.

Maluchy poznały nazwy kilku wybranych emocji, a piosenka „If you're happy” Super Simple Songs pomogła im je wyrazić. Oprócz tego poznaliśmy też nazwy kolejnych ubrań i zabawek.

Sporo frajdy sprawiły „Pomidorkom” oraz „Jeżykom” zajęcia o zwierzętach – ich zaskoczenie było ogromne, gdy pani poprosiła, by ochotnicy stanęli przed obiektywem magicznego aparatu i zapozowali, a na zdjęciach dzieci nie zobaczyły swoich wizerunków, tylko zwierzęta w zabawnych pozycjach. Jest to jedna z ulubionych zabaw, również w starszych grupach. Po każdej „wywołanej” z aparatu fotografii następuje salwa śmiechu.

Starsze grupy przypomniały sobie nazwy zabawek. „Sowom” udało się zbudować wieżę z kart obrazkowych, z której były bardzo dumne, dlatego wspólnie postanowiliśmy uwiecznić ten rezultat na zdjęciu. Nie zabrakło także zajęć ze wspomnianym wyżej aparatem - na zdjęciach w artykule można zobaczyć grupę „Kokoszki-Smakoszki”, biorącą udział w tej zabawie. Na zajęciach o zwierzętach nie mogło zabraknąć rekina, o którego dzieci z grupy „Biedronki” dopytywały już od dłuższego czasu. O jaką zabawę z rekinem chodzi? Odpowiedź na to pytanie znajduje się na zdjęciach. I uspokajam – w trakcie zabawy nie ucierpiało żadne dziecko. Rekin też jest cały :) i spokojnie dotarł do każdej z grup.

Oprócz tego, dzieci poznały nazwy kolejnych ubrań. Z tej okazji miały do wykonania zadanie specjalne. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z grupy „Kokoszki-Smakoszki”, którym wieszanie prania poszło całkiem sprawnie.

Na koniec utrwalaliśmy nazwy warzyw oraz powtarzaliśmy wszystko, czego nauczyliśmy się w tym miesiącu.

Przed nami marzec i mnóstwo nowych słówek oraz dobrej zabawy.

Do zobaczenia!

Klaudia Wyrwa