REKRUTACJA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA (kliknij w pasek)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

ŁACIATA KROWA

ŁACIATA KROWA

 

 

 

Rodzice zróbcie z dzieckiem ozdobę na głowe. Opaska ma przedstawiać krowę i będzie nam potrzebna do jednej z zabaw (zdjęcia poniżej). Po wykonaniu opaski posłuchajcie kochane dzieci piosenkę, którą dzisiaj dla Was przygotowałyśmy. Będzie to piosenka o zwierzątku, które poznaliście wczoraj . 

https://www.youtube.com/watch?v=hMl74Mm6tgU

 

Zabawa badawcza "Mleko i jego przetwory". Przetwory mleczne potrzebne do tej zabawy to: MLEKO, MASŁO, SER BIAŁY - TWARÓG, MAŚLANKA (zdjęcia poniżej). Kochane Krasnoludki wysłuchaliście uważnie piosenki, to już na pewno wiecie skąd się bierze MLEKO? (daje je nam krowa) i w jakich produktach mlecznych możemy znaleźć MLEKO (biały ser - twaróg, masło , maślanka). Teraz jest ten czas abyście mogli spróbować jak one smakują . SMACZNEGO !

 

Krówka skakać  bardzo chciała więc na trawkę się wybrała. Tam w podskokach potańczyła,  że aż szybko się zmęczyła.

Zabawa ruchowa "Łaty krowy" przy piosence "Krówka Mu" - Śpiewające Brzdące, którą już dzisiaj słuchaliśmy . Dziecko z opaską na głowie chodzi po dywanie w rytm muzyki wydając odgłosy krowy Muuu.. Muuu.. (jest w piosence). Na przerwę w muzyce siada na jednej z ŁAT . Dziecko wykonuje zadanie, które jest ukryte na łacie  krowy: 1. Podskocz  wysoko!  2. Zrób przysiad!  3. Tupnij stopami!  Krasnoludki nie czekajcie. RAZEM Z NAMI TAŃCZCIE !

 

Praca plastyczna " Łaciata krowa ". Na zakończenie Rodzice narysujcie dziecku krowę na białej kartce  (przykład na zdjęciach poniżej). Następnie przy użyciu farb, nakrętek, a także rąk ozdóbcie swoją krowę wg, własnego pomysłu. U nas dziecko moczy nakretkę w farbie i odbija ją na kartce . Zielona farba (trawa) a farba niebieska (chmury). Następnie dziecko pomalowaną dłonią odbija ślad na rysunku krowy, przedstawiając tym samym łaty czarno-białe. Miłego malowania !

Materiały i przybory: biała kartka, farby- kolory( niebieski, zielony, czarny), pędzelek, nakrętki, marker czarny ,kredki

 

 

Życzymy miłej zabawy !

 

 

 

         Inspiracja plastyczna z  kreatywnadzungla.pl

 

 

 

Data dodania: 2020-05-07 07:42:46
Data edycji: 2021-04-09 15:58:23
Ilość wyświetleń: 335
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej