KRÓWKA MU

Kochane dzieci już poznaliście zwierzęta, które mieszkają na wsi, ale abyście zapamiętali je dokładnie czyli jak wyglądają, przybliżymy sobie każde po kolei.

Dziś poznamy Krowę co dobre ma zwyczaje i mleko ludziom daje.(zdj. poniżej)

Rodzice na podstawie obrazka opowiedzcie dzieciom o wyglądzie krowy. Zwróćcie uwagę na jej czarne łaty i sposób w jaki sie odzywa. Można również zwrócic uwagę dzieci na to gdzie te zwierzęta są hodowane (obora zdj. poniżej)

1.Piosenka.
Teraz sami posłuchajcie i odpowiedź mamie dajcie.O kim mowa w tej piosence? Jeśli zgadniesz klaśnij w ręce. Piosenka dla dzieci " Krówka Mu" - Śpiewające brzdące to kolejna propozycja zabawy dla dzieci. Rodzice wspólnie z dzieckiem prosimy o wysłuchanie piosenki. Następnie prosimy omówcie jej treśc zadając dzieciom pytania:
Gdzie jest krówka?
Co daje nam krówka?
Co można zrobić z mleka?

Piosenka  https://www.youtube.com/watch?v=hMl74Mm6tgU

2. Zabawa ruchowa "Łaty krowy" przy piosence "Krówka mu".

Rodzice przygotujcie dla dziecka łaty krowy oraz opaskę na głowę przedstawiajacą krowę.Dziecko z opaską na głowie chodzi po dywanie w rytm muzyki wydając odgłosy krowy Muu, Muu,Muu. Na przerwe w muzyce siada na jedną z łat i wykonuje zadanie umieszczone pod łatą np. podskocz w górę, usiądź na łacie, tupnij nogą, klaśnij w ręce.

3. Praca plastyczna "Łaciata krowa".

Rodzice narysujcie swoim dzieciom krowę na dużym papierze.Zadaniem dzieci będzie odciśnięcie na niej dłoni zamoczonych w czarnej farbie. Odciśnięte ślady przedstwawiać mają łaty krowy (zdj.poniżej)

Miłej zabawy Krasnoludki !

Data dodania: 2021-04-10 19:50:07
Data edycji: 2021-04-15 16:31:35