CO JEST NA NASZYM PODWÓRKU?

Dzień dobry Krasnoludki :)

Witam Was w środę 10 czerwca

Temat na dziś: Co jest na naszym podwórku?

Cele: rozwijanie mowy i myślenia, dziecko odgaduje zagadki.

Środki dydaktyczne: kolorowe kartki, nożyczki, klej, zagadki, obrazek ze zjeżdżalnią.

Przebieg zajęcia:

• Na początek rodzic wycina z kolorowych kartek paski i prosi , aby dziecko powiedziało jaki kolor ma każdy pasek. Następnie rodzic prosi, aby dziecko ułożyło dowolną kompozycję z tych pasków, które wspólnie można przykleić do kartki. Powstałą pracę plastyczną rodzic zawiesza w widocznym miejscu.
  • Wspólne obejrzenie obrazka : Na placu zabaw. Rodzic prosi, aby dziecko wymieniło , co się znajduje na placu zabaw.
  • Zagadki :
  • Zagadka 1: Rodzic przygotowuje obrazek ze zjeżdżalnią i częściowo go przykrywa - zadaniem dziecka jest odgadnięcie, co tam jest ukryte ( obrazek jest w załączniku).
  • Zagadka 2. "Ciągle skacze, podskakuje, czasem turla się,

z nią zabawa doskonała, każdy o tym wie". (piłka)

- Zagadka 3. " Są na nim huśtawki, ławki i drabinki.

Latem się tu bawią chłopcy i dziewczynki" ( plac zabaw)

• Zagadka 4  " " Czekasz czasem chwilę w dzieciaków ogonie,

by do piaskownicy szybko zjechać do niej." ( zjeżdżalnia)

-  Zagadka 5  " Jest łopatka, jest wiaderko i wilgotny piasek.

Co też z tego można zrobić? Czy nie wiecie czasem? ( babki z piasku).`

Zabawa ruchowa z piłką: Wychodzimy z piłką na podwórko i turlamy do siebie piłkę, rzucamy do siebie piłkę,  rodzic odbija piłkę o podłoże, a dziecko w tym czasie skacze jak piłka. ( można wymyślić jeszcze inne zabawy z piłką).

Po powrocie z podwórka  rodzic może przeciąć obrazek ze zjeżdżalnią na trzy kub cztery części i poprosić dziecko, aby dopasowało części i  złożyło go w całość.

Miłej zabawy i udanego długiego weekendu i oczywiście wesołych zabaw na świeżym powietrzu.

I do poniedziałku. Pozdrawiam :)

Data dodania: 2020-06-09 19:37:26
Data edycji: 2020-06-09 20:44:57