KOT

Co to za zwierzę, co miauczy i białe mleko pije, a brudny pyszczek swój, łapką umyje? To zwierzę ma własne ścieżki i lubi łapać szare, sprytne myszki. Co to za zwierzę, czy już wiesz? To oczywiście.......(Kotek) jest.

Historyjka obrazkowa "Kocia rodzina" - Rodzice na podstawie przedstawionych przez nas obrazków opowiedzcie swoim dzieciom o wyglądzie kota. Zapytajcie swoje dzieci, jak odzywa się to zwierzę i opowiedzcie o jego zachowaniu i żywieniu (zdjęcia poniżej).

Zabawa "Kotki dwa on i ja". Rodzice z doświadczenia wiemy, że dzieci bardzo lubią wcielać się w role różnych postaci. Dzisiaj  chciałybyśmy zaproponować dzieciom, aby przez chwilę udawały kota. Do tej zabawy potrzebna nam będzie opaska zrobiona z papieru przedstawiająca to zwierzę. Taką propozycję pracy wykonałyśmy dla Państwa dzieci (zdjęcia poniżej)

Materiały i przybory: kartki (szara,biała,różowa), tektura, nożyczki, klej, taśma klejąca, marker (czarny), pisaki lub kolorowe kredki

Dzieci kotki inscenizują ruchem piosenkę "My jesteśmy kotki dwa" piosenka dla dzieci- Babadu TV  https://www.youtube.com/watch?v=Ocum8_R756w

ZAPRASZAMY WAS KOCHANE KRASNOLUDKI DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

Zabawa "Złap myszkę". Jest to zabawa zręcznościowa, polegająca na nawijaniu wełny na rolkę np. rolkę od ręczników papierowych, do której umocowana jest myszka wykonana z papieru. Dziecko podczas tej zabawy kształtuje sprawność manualną a tym samym świetnie się bawi ! (zdjęcia poniżej)

Materiały i przybory: kartki (szara,czarna), nożyczki, marker (czarny), klej, rolka od reczników papierowych, wełna

Życzymy miłej zabawy !

Data dodania: 2020-05-14 08:19:11