ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI

Już w najbliższy czwartek, tj. 25.04.2024 odbędzie się PRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA z udziałem najbliższych rodzin naszych przedszkolaków.  Tymczasem w oddziale BIEDRONEK już od wielu dni trwają przygotowania do tej ważnej inicjatywy rodzinnej. W poniedziałek, poprzedzający wyznaczony dzień Przedszkolnej Olimpiady, dzieci zaprosiły do przedszkola swoich bliskich, by razem z nimi wykonać ważne elementy dekoracyjne sali sportowej: olimpijskie koła jako symbol Igrzysk Olimpijskich oraz plakat, identyfikujący ich grupę.

Zanim wszyscy przystąpili do działań artystycznych, dzieci dowiedziały się jakie są symbole Igrzysk Olimpijskich i jakie znaczenie ma ich charakterystyczny znak – połączone ze sobą, kolorowe okręgi. Bogaci o nową wiedzę wszyscy przystąpili do pracy. Zadania, drogą losowania, zostały podzielone między uczestników naszego spotkania: wybrane pary dziecko-rodzic wykonały kolorowe koła, natomiast inni stworzyli przepiękną łąkę, na której już wkrótce pojawiły się kwiaty i biedronki – symbol oddziału przedszkolnego.

Po skończonej pracy nie zabrakło sportowej rozgrzewki zarówno dla dzieci, jak i ich rodzin. Wspólne zabawy dostarczyły rodzicom i dzieciom wielu pozytywnych emocji, a efektem tej pracy były wykonane zadania plastyczne i coś czego nie da się wymierzyć, a co ma ogromny wpływ na rozwój dziecka – rodzic i ono samo połączeni we wspólnej zabawie.

M.S.

J.Sz-P