REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

Zabawy w domu - 25.03.2020 - ŚRODA

Zabawy w domu - 25.03.2020 - ŚRODA

Świnka z wiejskiego podwórka

Cele do realizacji na dziś:

- dziecko naśladuje odgłosy zwierząt,

- rozwiązuje zagadkę słowną,

- wykonuje pracę plastyczną „Wesoła świnka”

Zanim rozpoczniemy zabawę proponuję przygotować: papierowe talerzyki, różowa farba, pędzle, guziki, mazaki, klej, dwa trójkąciki wycięte z różowego papieru , pacynka lub maskotka.

 

 

Kochane Pomidorki i drodzy Rodzice... na sam początek ćwiczenia artykulacyjne: „Zwierzęcy koncert”. W tej zabawie mama lub tata są dyrygentami i trzymają cztery obrazki z postaciami zwierząt: krowy, kury, kaczki i gęsi (znajdziecie je w załączniku). Dzieci uważnie obserwują dyrygenta. Kiedy pokaże on obrazek krowy – dziecko naśladuje odgłosy krowy: mu, mu, mu, obrazek kury: ko, ko, ko itd. Możecie powiedzieć dziecku,że np. ma naśladować odgłosy tych zwierząt w sposób „śpiewający”,wtedy zabawa będzie jeszcze ciekawsza i przy tym śmieszna:)

 

 

A teraz czas na zagadkę... i tutaj proponuję użyć pacynki, która mówi treść zagadki, a dzieci ją odgadują – uzasadniają swoją odpowiedź, wymieniają charakterystyczne cechy wyglądu tego zwierzęcia oraz naśladują jego głos. (Nasze dzieci kochają wszelkiego rodzaju pacynki i maskotki, które do nich mówią:)

Ma mały, kręcony ogonek,

wesoło chrumka cały dzionek.

Mieszka na wsi, na podwórku,

jest w różowym garniturku. (świnka)

Wiem, że świetnie poradziliście sobie z tą zagadką i dużo wiecie o tym zwierzątku:) Możecie pokazać teraz rodzicom, jak chodzi świnka i jakie odgłosy wydaje (chrum, chrum, chrum)

 

Praca plastyczna „Wesoła świnka”

Dajemy dziecku elementy potrzebne do wykonania pracy plastycznej. Na samym początku musimy pomalować talerzyk różową farbą i poczekać, aż wyschnie (tę czynność można wykonać trochę wcześniej). Tłumaczymy dziecku, co będzie robić oraz demonstrujemy sposób wykonania pracy. Dziecko bierze trójkąty i przykleja je do talerzyków tak, aby powstały uszy świnki. Następnie bierze guzik, który przykleja do talerzyka jako nos. Na koniec dziecko mazakami maluje swojej śwince oczy i uśmiech.

Drodzy Rodzice, jeśli nie macie w domu talerzyka papierowego, to można wyciąć koło z tektury i guziki również zastąpić małym kołem.  W załączniku znajdziecie obrazek świnki, którą można pokolorować lub np. wykleić.

Pozdrawiamy Was i życzymy miłej zabawy:)

Ewelina Lipska

 

Data dodania: 2020-03-24 21:46:57
Data edycji: 2020-03-26 22:55:36
Ilość wyświetleń: 347
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej