WITAMY WIOSNĘ

Dnia 21.03.2023 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w uroczystym powitaniu wiosny. To wyjątkowy dzień dla każdego przedszkolaka. Już w domach chętne dzieci wraz z rodzicami zaczęły swoje przygotowania poprzez wykonanie ekologicznego nakrycia głowy.

W tym dniu obowiązywał kolor zielony. Wokół przedszkola ruszył głośny przemarsz pod hasłem „Żegnaj zimo! Witaj wiosno!”.

Po powrocie spotkaliśmy się na holu przedszkolnym, gdzie został odczytany list od Pani Wiosny. Następnie dzieci zaprezentowały swoje zaprojektowane nakrycia głowy idąc zieloną wiosenna drogą.

Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny.

W każdej sali zostały założone „mini ogródki”, sadząc i siejąc w nich warzywa, zioła i cebulki.

Pani Wiosna goszcząc u przedszkolaków podziękowała za pięknie wykonane nakrycia głowy wręczając nagrody oraz słodki upominek.

Data dodania: 2023-03-21 17:46:38
Data edycji: 2023-03-21 17:50:37