WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY

Jak co roku w karnawale dzieci z naszego przedszkola oczekiwały na bal przebierańców. W tym roku był to Walentynkowy Bal Karnawałowy.

Walentynki w Polsce obchodzone są od kilku lat. Jest to Święto zakochanych, ale w tym dniu również możemy pokazać kogo lubimy, kto jest dla nas ważny oraz kto jest naszym przyjacielem, obdarowując taką osobę słodkościami, kwiatkami, laurkami czy maskotkami.

Sale i hole przedszkola przystrojone czerwonymi serduszkami oraz balonami w kształcie serc witały przejętych przedszkolaków, którzy poprzebierali się za postacie z bajek. Gwar i wesołą muzykę słychać było wszędzie, a uśmiechnięte i podekscytowane  dzieci chętnie brały udział w tańcach, korowodach oraz przygotowanych na ten dzień walentynkowych konkursach np.: „Dopasowanie zakochanych bajkowych par”, „Ułożenie puzzli - serca ”, „Taniec w parach z balonem w kształcie serca” itp.  Dzieci miały także okazję samodzielnie wykonać kotylion z przygotowanych materiałów i podarować go ulubionej koleżance lub koledze. Między konkursami odbywała się oczywiście wesoła zabawa przy  utworach muzycznych.

W trakcie odpoczynku natomiast dzieci mogły się napić i zjeść przygotowany przez panie kucharki deser w formie galaretki oczywiście w czerwonym kolorze symbolizującym miłość i przyjaźń.  Nie zabrakło także wykonanych przez fotografa zdjęć, które będą na pewno piękną pamiątką z tego dnia.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, a rodzicom za przygotowanie strojów karnawałowych dla dzieci.

Bożena Remer

Natalia Świętek