''UŚMIECH DLA ZIEMI'' - ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 2 IM. JANA BRZECHWY W CZARNKOWIE

„Uśmiech dla Ziemi” – pod takim hasłem nasze przedszkolaki uczestniczyły w dzisiejszych obchodach Światowego Dnia Ziemi.

Okazuje się, że wiedza naszych podopiecznych na temat ekologii jest już spora, czego dowiodły różnorodne aktywności dzieci w poszczególnych grupach wiekowych. Starsze  przedszkolaki dzieliły się swą wiedzą,  rozwiązując  krzyżówki

i uczestnicząc w quizach  o tematyce ekologicznej, aktywnie brały udział w dyskusjach, jak przywrócić zdrowie naszej planecie.

Historyjki obrazkowe, z którymi dzieci się zapoznały, ukazały wszystkie złe zachowania ludzi względem naszej planety

i stanowiły bazę do układania kodeksów ekologa, którego każdy przedszkolak zobowiązał się przestrzegać. Dzieci zauważyły, że nawet niewielkie zmiany w gospodarstwie domowym – oszczędzanie wody, dbanie o rozważne korzystanie z prądu, zakupy z siatkami wielorazowego użytku czy reperowanie rzeczy i zabawek, mogą przyczynić się  do niesienia ratunku Ziemi.

We wszystkich oddziałach dzieci zauważyły, że istotnym problemem na Ziemi są zalegające śmieci i koniecznością jest

ich sortowanie. W działaniach praktycznych udowodniły, że wiedzą jak należy to robić.

Zarówno młodsze, jak i starsze przedszkolaki dały upust swym marzeniom o naszej Ziemi w podejmowanych działaniach plastycznych – przy użyciu różnorakich technik, powstały piękne prace plastyczne, ukazujące planetę marzeń – czystą, kolorową, bez śmieci i dymu.

Nasze przedszkolaki wiedzą, co należy robić, by naszej planecie przywrócić uśmiech. Przestrzegając zasad Kodeksu Ekologa, także w życiu dorosłym, są nadzieją dla Ziemi i jej dobrostanu.

Jolanta Szymkowiak-Polcyn

Data dodania: 2022-04-22 15:16:46