REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

Uroczystość „Pożegnania Starszaków”

Uroczystość „Pożegnania Starszaków”

 

     W środę 21 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnkowie odbyła się jakże ważna uroczystość „Pożegnania Starszaków”, pod hasłem: „Przedszkole dało Wam skrzydła, teraz czas je rozwinąć…”.

 

Po powitaniu pracowników przedszkola, Rodziców oraz dzieci, głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Górska-Cichorek. Wróciliśmy pamięcią do minionych lat – wspólnych zajęć i zabaw, podróży po następujących po sobie porach roku.

 

Na słowa Pani dyrektor: „Poloneza czas zacząć…” najstarsze dzieci zatańczyły poloneza – taniec, który na stałe wpisał się w scenariusz tej uroczystości. Następnie nasi wychowankowie odśpiewali „Hymn” przedszkola.

 

Młodsi koledzy i młodsze koleżanki w imieniu społeczności przedszkolnej starały się godnie pożegnać starszaków. Część artystyczną w wykonaniu „Biedronek” zapoczątkował „Taniec z kwiatkiem”. Piosenka „Przedszkola czas już minął” spowodowała, że niejeden z nas przypomniał sobie jak: „…dobrze razem było nam, w przedszkolnych, ciepłych murach.”

 

Następnie usłyszeliśmy kilka ciepłych słów, które przekazały nam dzieci pięcioletnie z grupy „Kokoszek-Smakoszek”. Wspominały o emocjach, które im towarzyszą oraz o zawartych przyjaźniach.

 

Na zakończenie najważniejszy punkt uroczystości – występ dzieci sześcio- i siedmioletnich. Najstarsze dzieci poprzez śpiew i recytację starały się przekazać nam, jak wspominać będą minione lata. Przyznać trzeba, że starszaki dumnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Słowa „… z przedszkolnej barwnej łąki, już szkoła wzywa nas!” stały się coraz bardziej realne.

 

Po części artystycznej przyszedł czas na wręczenie dyplomów ukończenia edukacji przedszkolnej oraz upominków – niespodzianek.

 

     Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w szkole, dlatego pragniemy życzyć im wielu sukcesów, zapału do odkrywania świata i rozwijania swoich pasji. Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu.

 

 

Anna Zdunek

Katarzyna Graj

 

 

 

 

Data dodania: 2023-06-21 15:04:00
Data edycji: 2023-06-21 15:06:12
Ilość wyświetleń: 860
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej