Uroczystość „Pożegnania Starszaków”

W środę 21 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnkowie odbyła się jakże ważna uroczystość „Pożegnania Starszaków”, pod hasłem: „Przedszkole dało Wam skrzydła, teraz czas je rozwinąć…”.

Po powitaniu pracowników przedszkola, Rodziców oraz dzieci, głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Górska-Cichorek. Wróciliśmy pamięcią do minionych lat – wspólnych zajęć i zabaw, podróży po następujących po sobie porach roku.

Na słowa Pani dyrektor: „Poloneza czas zacząć…” najstarsze dzieci zatańczyły poloneza – taniec, który na stałe wpisał się w scenariusz tej uroczystości. Następnie nasi wychowankowie odśpiewali „Hymn” przedszkola.

Młodsi koledzy i młodsze koleżanki w imieniu społeczności przedszkolnej starały się godnie pożegnać starszaków. Część artystyczną w wykonaniu „Biedronek” zapoczątkował „Taniec z kwiatkiem”. Piosenka „Przedszkola czas już minął” spowodowała, że niejeden z nas przypomniał sobie jak: „…dobrze razem było nam, w przedszkolnych, ciepłych murach.”

Następnie usłyszeliśmy kilka ciepłych słów, które przekazały nam dzieci pięcioletnie z grupy „Kokoszek-Smakoszek”. Wspominały o emocjach, które im towarzyszą oraz o zawartych przyjaźniach.

Na zakończenie najważniejszy punkt uroczystości – występ dzieci sześcio- i siedmioletnich. Najstarsze dzieci poprzez śpiew i recytację starały się przekazać nam, jak wspominać będą minione lata. Przyznać trzeba, że starszaki dumnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Słowa „… z przedszkolnej barwnej łąki, już szkoła wzywa nas!” stały się coraz bardziej realne.

Po części artystycznej przyszedł czas na wręczenie dyplomów ukończenia edukacji przedszkolnej oraz upominków – niespodzianek.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w szkole, dlatego pragniemy życzyć im wielu sukcesów, zapału do odkrywania świata i rozwijania swoich pasji. Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu.

Anna Zdunek

Katarzyna Graj