REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

 

Woda – źródłem życia…

 

Dziś, 22 marca 2022 r., nasze przedszkole przyłączyło się do obchodów

 

Światowego Dnia Wody.

 

To niezwykle ważne, by już od najmłodszych lat kształtować świadomość dzieci, jak wiodące znaczenie ma woda dla wszystkich żywych organizmów i jak ważne, dla przyszłości Ziemi, jest oszczędzanie wody. 

 

W toku różnorodnych zabaw, za pomocą zmysłów, dzieci badały i poznawały właściwości wody. Określały jej smak, zapach, kolor, poznawały jej stany skupienia.

Przedszkolaki dowiedziały się, komu potrzebna jest ona do życia i jak, my ludzie, wykonując swe codzienne czynności, możemy korzystać z niej oszczędnie.

 

Poszczególne działania, w każdej grupie wiekowej, przeplatane były aktywnością plastyczną i ruchową, w których głównym rekwizytem była woda. Rodzice zadbali, by każde dziecko tego dnia przyniosło własną butelkę wody mineralnej, a w ubraniu znalazł się niebieski element stroju – kolor, kojarzący się właśnie z wodą.

 

Starsze przedszkolaki wiedzą już, że ciało człowieka składa się głównie z wody i, by zachować pełnię zdrowia na długie lata, trzeba ją systematycznie w organizmie uzupełniać.

W naszym przedszkolu woda jest nielimitowana i każde dziecko, w zależności od potrzeb, może z niej korzystać w każdej chwili dnia.

 

Dzisiejszy dzień przypomniał wszystkim dzieciom, jak ważną rolę pełni woda w życiu człowieka, zwierząt i roślin i jak dużą rolę mamy my, ludzie, do spełnienia, by nauczyć się oszczędnie nią gospodarować.

 

Jolanta Szymkowiak-Polcyn

 

 

 

 

Data dodania: 2022-03-22 17:48:00
Data edycji: 2022-03-23 17:20:24
Ilość wyświetleń: 880
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej