ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

20 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu, ustanowiony przez ONZ, Światowy Dzień Pszczół. Bardzo ważne jest budzenie świadomości naszych przedszkolaków, że bez pszczół nie byłoby życia na Ziemi i my, ludzie musimy już dziś zadbać o to, by nie zniszczyć ich populacji.

W toku różnych aktywności, nasze przedszkolaki dowiedziały się o ważnej dla ekosystemu roli pszczół, poznały budowę pszczoły i ula , obserwowały, w jaki sposób pracują te owady.

Starsze i młodsze przedszkolaki poznały wiele ciekawostek o życiu pszczół na podstawie filmów edukacyjnych „Dbajmy o pszczoły – życie pszczelej rodziny” oraz „Z kamerą wśród pszczół”. Nie zabrakło ulubionych aktywności plastycznych i ruchowych. Starszaki wykonały plastry miodu, a nasze najmłodsze Krasnoludki, podążając ścieżką edukacyjną, powstałą w ramach projektu Owes  Etap, zgromadziły patyczki, kamienie i trawę, z których wykonały poidełka dla owadów.

Wśród gromkiego bzykania pszczół, w które przemieniały się nasze dzieci, odbywały się tańce na majowej łące, wykonanej na potrzeby zajęć w naszych salach. Nie zabrakło aktywności matematycznej – dzieci przeliczały pszczoły mieszkające w ulach, same tworzyły pszczele skupiska w określonej liczbie owadów.

To był wspaniały dzień, który rozbudził w dzieciach ciekawość i chęć działania, by pszczołom żyło się wśród ludzi lepiej!

Jolanta Szymkowiak-Polcyn

Data dodania: 2022-05-20 17:45:49