Plan daltoński w naszej grupie

Drodzy Rodzice

Mija rok odkąd w  naszym przedszkolu konsekwentnie wprowadzamy Plan daltoński, którego filarami są: samodzielność, współpraca, odpowiedzialność oraz refleksja. Dzieci mają możliwość pracy we własnym tempie, a samodzielność pozwala na poczucie sprawczości i jest dodatkową motywacją do wykonania zadań. Współpraca zaś sprawia, że dzieci wzajemnie się wspierają w pokonywaniu trudności. Plan daltoński stwarza także możliwości rozwoju odpowiedzialności. Z jednej strony daje swobodę wyboru dzieciom kiedy, jak i z kim będą wykonywały zadanie, a z drugiej strony uczy je odpowiedzialności za podjęte decyzje i za wykonaną pracę.

Założenia Planu daltońskiego sprzyjają ogólnemu rozwojowi dzieci i pozwolą im lepiej odnaleźć się w szkole i poradzić sobie z codziennymi wyzwaniami.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia, które prezentują aktywności dzieci uwzględniające założenia planu daltońskiego

Data dodania: 2024-01-26 12:21:23
Data edycji: 2024-01-27 10:17:30