REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

"Dziś się chcemy bawić w Indian,
dzielnie walczyć z bizonami,
tańczyć z Wodzem przy ognisku,
witać wszystkich okrzykami."

 

     Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest okazją do integracji wszystkich dzieci poprzez zabawę. Na ten jeden, wyjątkowy dzień - 20-stego września 2023 roku - Przedszkole Miejskie nr 2 im. Jana Brzechwy w Czarnkowie zamieniło się w indiańską wioskę, by wspólnie przenieść wszystkich w kolorowy świat plemion.

 

Tuż po śniadaniu, w iście indiańskiej scenerii, w otoczeniu kolorowych pióropuszy, tipi i totemów, przedszkolaków przywitał Wódz Indian. Rytmy, wygrywane przez Wodza na indiańskich bębnach, były początkiem wspólnej, niezapomnianej zabawy. Każdy oddział przedszkolny zamienił się tego dnia w plemię, a okrzykom powitalnym w języku Indian, nie było końca.

 

Skoro to Dzień Przedszkolaka, konieczne było uroczyste przyjęcie w przedszkolne szeregi nowych podopiecznych. Pasowania na Przedszkolaka, specjalnym insygnium władzy plemiennej, dokonał Wódz w towarzystwie Dyrekcji. Pasowanie zakończyło się gromkim okrzykiem w wykonaniu wszystkich dzieci, po którym Wódz zaprosił przedszkolaki do wspólnego tańca w indiańskich rytmach.

 

Jak na Indian przystało, dzieci wykazywały się także swą zwinnością, zręcznością i odwagą w przygotowanych dla nich zabawach. Na "konikach" pokonywały przeszkody - kłębowiska żmij i wężów, rzucały tomahawkiem do celu, zdobywały indiański amulet i zamieniły się w poszukiwaczy skarbów. Każde plemię przedszkolne zaprosiło Wodza do wspólnego zdjęcia - to niezapomniana pamiątka dzisiejszego dnia.

 

     Po wielu emocjach wszyscy wrócili do przedszkola, gdzie czekał na dzieci słodki poczęstunek – babeczki - przygotowany przez Panie kucharki. Na pamiątkę dzisiejszego święta, opuszczając przedszkole w kolorowych pióropuszach, dzieci otrzymały także wesoły balonik. Powoli dzień w przedszkolu dobiegł końca. Gdy drzwi zamknęły się za ostatnim dzieckiem czar indiańskiej wioski prysł, ale pozostała w nas radość wspólnej zabawy!

 

 

Jolanta Szymkowiak-Polcyn

Ewa Grygiel

 

 

 

 

 

Data dodania: 2023-09-20 16:50:24
Data edycji: 2023-09-21 09:49:18
Ilość wyświetleń: 940
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej