WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU NA ROK SZKOLNY 2022/2023 (kliknij w pasek)

ODDZIAŁ ŻŁOBKOWY

ODDZIAŁ ŻŁOBKOWY „KRASNOLUDKI”

To miejsce dostosowane do wieku oraz rozwoju dzieci od roku i 9 miesięcy do 3 lat.

Stwarzane są tu warunki dla rozwoju dziecka bliskie domowej atmosferze. Dzieci mają do dyspozycji pięć pomieszczeń: bawialnię, sypialnię, jadalnię, łazienkę i szatnię.

Nasi  podopieczni  wprowadzani są w świat  życia w  grupie,  nawiązywania  nowych relacji i więzi. Praca  przedszkola

i oddziału żłobkowego oparta jest na założeniach Planu Daltońskiego, który indywidualizuje proces poznawania otaczającego świata i uczenia się dziecka opierając się na trzech głównych filarach: odpowiedzialności, współpracy oraz samodzielności.

Kadra żłobka wspiera również rodziców w nowej dla nich sytuacji, jaką stanowi oddanie dziecka do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Dobra współpraca między opiekunem, a rodzicem wspomaga proces adaptacji, którego przebieg przekłada się na późniejsze funkcjonowanie dziecka w przedszkolu.

W naszej najmłodszej grupie opiekunki prowadząc zajęcia według autorskiego programu wychowawczego wyposażają „małego” człowieka w zasób norm i zasad postępowania pomocnych w późniejszym przedszkolnym życiu.

Data dodania: 2021-12-12 23:28:27
Data edycji: 2023-02-17 16:53:48