KUCHNIE ŚWIATA

Nasze przedszkole zmieniło się w tym tygodniu w wielką kuchnię, a dzieci w kucharzy. Wszystko było prawie tak jak w telewizyjnym programie Masterschef. Dzieci podróżowały po kuchniach świata, wykonując przeróżne potrawy z różnych stron kuli ziemskiej. Zajęcia kulinarne są dla dzieci świetną formą poznawania świata, nieznanych dotąd kultur oraz uczą samodzielności.

Dzieci mogły poznawać różne tajemnice kuchni, przygotowywać samodzielnie smakowite potrawy, dotykać, wąchać i smakować, bawić się kolorem, kształtem, rozbudzać swoją wyobraźnię. W ruch poszły noże, deski, miski, którymi mali Masterschefowie sprawnie zmieniali produkty w pyszne potrawy. Mali adepci kuchni wsypywali składniki do misek, robili zaczyn, zarabiali ciasto, dekorowali pizzę czy też lepili pierogi i wyciskali soki. Dzieci miały również okazję poznać tradycyjną polską kuchnię w świat której wprowadziła nas grupa Biedronek, a także z różnych zakątków świata, pizzę ze słonecznej Italii serwowała grupa Kaczuszek, do Japonii polecieliśmy z Jeżykami, z Kokoszkami-Smakoszkami spróbowaliśmy serów prosto z Francji, popijając soczek z Entliczkami-Pentliczkami ze słonecznych hiszpańskich pomarańczy. Sowy zaprosiły nas na meksykańskie tacosy,  a na wyspy greckie i sałatkę pełną witamin zabrały nas Pomidorki. Nasze małe Krasnoludki rozpieściły nasze podniebienia pysznymi angielskimi muffinkami.

Zwieńczeniem kulinarnych zmagań była wystawa wyeksponowana na holach naszego przedszkola pt.: „Kuchnie Świata - małych Masterschefów’’. To był czas pełen przygód, radości i pysznego jedzenia – czas dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że Masterschef zagości u nas na dłużej i wróci do nas za rok.

D.R

M.S