INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

Szanowni Rodzice!

Wprowadzony ze względu na pandemię sposób przyprowadzania i odbierania dzieci zakładał, abyście Państwo nie wchodzili do budynku.

W związku z intensywnie zmieniającymi się wytycznymi GIS-u postanowiliśmy zapytać o Państwa zdanie na ten temat.

W minionym tygodniu nauczycielki rozmawiały z Państwem na temat formy przyjmowania dzieci rano i odprowadzania do drzwi wyjściowych na koniec dnia. Chcieliśmy w ten sposób zapoznać się z Państwa opinią, czy taka forma Państwu odpowiada, czy chcielibyście Państwo wrócić do zasad, które obowiązywały przed pandemią czyli wchodzenia do placówki i odprowadzania dzieci do szatni.

Państwa zdaniem zdecydowana większość jest za pozostaniem przy obecnej formie. To nasi pracownicy mają nadal przyjmować i odprowadzać dzieci oraz czuwać nad rozbieraniem się dziecka w szatni, a w razie potrzeby służyć pomocą. Dlatego też nie zmieniamy tej formy przyprowadzania i odbierania dzieci.

Zarówno Rodzice jak i pracownicy przedszkola dostrzegają pozytywne zmiany w samodzielności dzieci, które wzmocniły ich wiarę we własne możliwości

Zapewnienie możliwości ćwiczenia samodzielności dziecku w wieku przedszkolnym jest bardzo ważnym czynnikiem w jego rozwoju. Wymaga przede wszystkim odpowiedniej stymulacji ze strony osób dorosłych oraz pomocy tylko w chwilach, które naprawdę tego wymagają i w których dziecko nie może poradzić sobie samo. Każda czynność w dążeniu do samodzielności wymaga dużego wysiłku i treningu. Państwo zyskujecie na czasie, a dziecko uczy się poczucia sprawstwa i samodzielności, która się opłaca i wpływa na sukcesy w ich dalszej edukacji.

Rodziców, którzy mają wątpliwości zapewniamy, że wszystkie nasze działania mają na uwadze dobro Państwa dzieci.

Jeżeli z jakiś powodów potrzebujecie Państwo wejść do szatni z dzieckiem lub do nauczyciela to prosimy to zgłaszać personelowi przy wejściu.

Rodzice najmłodszych dzieci z grupy Krasnoludki i Pomidorki nadal wchodzą do budynku.

Data dodania: 2022-04-08 13:12:30
Data edycji: 2022-04-08 13:14:50