''GRAMY W ZIELONE'' (CZWARTEK - TYDZIEŃ DALTOŃSKI)

Założenia Planu Daltońskiego (współpraca, samodzielność, odpowiedzialność i refleksja) towarzyszą nam we wszystkich działaniach podejmowanych w trakcie dnia. Dzisiaj ćwiczyliśmy umiejętność współdziałania w grupie (zabawa z chustą animacyjną) oraz współpracy w parze (zakładanie hodowli fasoli). Ponadto dzieci posadziły cebulę dymkę, cebulki kwiatowe (tulipany, szafirki i krokusy) oraz posiały rzeżuchę. W ten sposób powstał w naszej sali wiosenny ogródek, o który w następnych tygodniach będą się troszczyć przedszkolaki – pilnować, aby roślinom niczego nie zabrakło i przyglądać się zachodzącym w nich zmianom.

Niedawno spacerując w pobliżu przedszkola udało nam się dostrzec pierwsze wczesnowiosenne kwiaty – przebiśniegi. Nasze obserwacje przenieśliśmy na kartkę papieru, wykonując pracę plastyczną wg podanej instrukcji.

Data dodania: 2024-03-07 17:27:31
Data edycji: 2024-03-07 17:43:04