FESTYN RODZINNY z okazji 45-lecia naszego przedszkola

Przedszkole Miejskie nr 2 im. Jana Brzechwy w Czarnkowie ma już 45 lat !

Środa, 17 maja 2023 r., była dla naszej placówki dniem szczególnym. Tego dnia świętowaliśmy jubileusz 45 – lecia istnienia naszego przedszkola. Na uroczystość zaproszono całą społeczność przedszkolną, przedstawicieli władz miasta Czarnków, dyrektorów przedszkoli, szkół i instytucji oświatowych, a także jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Czarnków. Pamiętano także o emerytowanych pracownikach przedszkola. Obchody uroczystości rozpoczęła dyrektor przedszkola Agnieszka Górska-Cichorek wraz z wicedyrektor Iwoną Różycką, serdecznie witając wszystkich gości. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy na ręce pani dyrektor składali gratulacje, upominki i kwiaty. Wśród serdeczności znalazły się słowa: „dalszej wytrwałej pracy na kolejne 45 lat działalności przedszkola”.

Ten piękny jubileusz był dobrym momentem do złożenia przez panią dyrektor gratulacji i życzeń wszystkim byłym i obecnym pracownikom przedszkola. Nie zabrakło również słów wdzięczności i uznania, dla całego zespołu, za trud wkładany w codzienną pracę.

Wreszcie przyszedł czas na atrakcje przygotowane dla dzieci przez nauczycielki. Było w czym wybierać: od rzutu woreczkiem i slalom z jajkiem, przez skoki w workach i zabawy z chustą animacyjną, po przeciąganie liny i zabawy gumą. Na zmęczonych czekał plenerowy kącik czytelniczy, a zaraz obok salon piękności, w którym można było zapleść warkocz, zrobić tatuaż i pomalować twarz.

Jedną z atrakcji był pokaz musztry w wykonaniu uczniów ze szkoły Edukacja Lubasz. Nie zabrakło również wysportowanych przedstawicieli MKS „Noteć” oraz Akademii Biegowej Kama Run, którzy zapraszali do aktywnego spędzenia czasu. Jubileusz uświetniły swoją obecnością jednostki medyczno-ratownicze. Dzięki obecności strażaków, policjantów, medyków i strażników miejskich dzieci mogły m.in.: obejrzeć wozy specjalistyczne.

Z przedstawicielami Klubu HDK Krwawi Wojownicy Czarnków można było porozmawiać o tym, jak ważne jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi poprzez oddawanie krwi.

Atrakcyjnym momentem był spektakl w wykonaniu rodziców przedszkolaków z grupy Jeżyki pt.: „Na straganie”. Teatr pod chmurką wzbudził duży entuzjazm i gromkie brawa. W przygotowanej kawiarence na gości czekały pyszne drożdżówki, cukierki, owoce oraz woda. Dużym zainteresowaniem cieszyło się ognisko, przy którym można było ogrzać się i upiec kiełbaski.

Z pewnością jubileusz 45 – lecie naszego przedszkola zapadnie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Festyn zorganizowano dzięki dużemu zaangażowaniu całej kadry pracowniczej, Rodziców oraz Rady Miasta Czarnków. Nieocenioną pomoc udzielili również:

- Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie

- Tomasz Nowacki

Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Pracownicy i Rada Rodziców

Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Jana Brzechwy w Czarnkowie
serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i partnerom
za pomoc w organizacji jubileuszu przedszkola.
Państwa udziałem była radość dzieci, uśmiech rodziców i wzruszenie zaproszonych gości.
Dzięki pomocy ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych

zamierzeń i celów.

Z serca dziękujemy!