DZIEŃ ZIEMNIAKA

Dnia 20 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kucharza oraz Dzień Ziemniaka.

Tego dnia Panie kucharki zostały mile zaskoczone, bowiem dzieci wręczyły im własnoręcznie przygotowane medale oraz podziękowały za bardzo smaczne posiłki. Kolejnym bohaterem uroczystości był Pan Kartofelek. Jednym z powodów uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność oraz tradycja związana z jesiennymi zbiorami ziemniaków, czyli „wykopkami ”, a także jego niepowtarzalny smak. Ten dzień rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy do piosenki pt.: ”Kartofelek”.  Podczas zajęć zorganizowanych w przedszkolnym holu dzieci miały okazję uczestniczyć w „prawdziwych wykopkach”. Zmagania dzieci obserwowali Pan i Pani Kartofelek. Każdy bardzo się starał żeby znaleźć w ziemi bohatera dnia.

Z okazji Dnia Ziemniaka w przedszkolu został zorganizowany konkurs dla dzieci i ich rodziców, którego rozstrzygnięcie odbyło się właśnie 20 października. W holu przedszkola pojawiły się ziemniaczane postacie z bajek, zwierzęta, ludziki i grzybki, a także układ słoneczny. Pomysłowość rodziców oraz dzieci przerosła nasze oczekiwania.

Uwieńczeniem dnia było wręczenie przez Panią Dyrektor dyplomów, nagród oraz wyróżnień. Wszystkie prace były przepiękne, dlatego każdy uczestnik konkursu został nagrodzony.

Celem obchodów dzisiejszego dnia było zachęcanie dzieci do spożywania ziemniaków i ich przetworów jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się oraz dostarczenie dzieciom radości ze wspólnej zabawy.

Natalia Świętek

Kamila Godawa-Hoszek