DZIEŃ MARCHEWKI

Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych jest dla naszego przedszkola bardzo istotną kwestią. Dlatego w ramach działań zespołu do spraw Promocji Zdrowia 4 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marchewki.

Marchewka w naszym menu gości często, ale w tym wyjątkowym dniu była niekwestionowaną królową. Dlatego dzieci miały na sobie pomarańczowe elementy garderoby, a w naszym menu królowała marchew.

Ten dzień przywitaliśmy słowami:

Dziś jest dzień wyjątkowy, bo zupełnie marchewkowy.

Pomarańczowe  stroje mamy i do zabawy razem ruszamy.

Po powitaniu nastąpił marchewkowy zawrót głowy.

Marchewkowe święto było świetną okazją do poznania ciekawostek na temat marchewki. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób rośnie, jakie posiada właściwości zdrowotne, a także jakie dania można z niej przyrządzić.

Dzieci same mogły się przekonać o tym, że marchew można jeść pod różną postacią, nasze panie kucharki przygotowały dla nas chipsy marchewkowe, zupę marchewkową oraz mufinki z dodatkiem marchewki.

Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość tego dnia zaprosiliśmy  pomarańczową drużynę Akademii Reissa, która  przygotowała dla nas zabawy sportowe.

Podczas aktywności, które miały miejsce tego dnia - dzieci miały okazję poznawać marchewkę pod różną postacią i za pomocą różnych zmysłów. Być może dzięki temu niektóre z nich przełamały niechęć, a może nawet pokochały marchewkę.

Kamila Jagła

Monika Martenka