REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

     26 września to Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Święto zostało ustanowione w 2001 r. przez Radę Europy z inicjatywy Unii Europejskiej podczas obchodów Europejskiego Roku Języków. Celem święta jest ukazanie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

 

Z tej okazji, w minionym tygodniu podczas zajęć języka angielskiego przedszkolaki miały możliwość poznania ciekawostek na temat kilku europejskich krajów. Dzieci dowiedziały się między innymi, w jakich krajach językiem rodzimym jest angielski, którego się uczą, i czym różni się angielski brytyjski od amerykańskiego. Zgodnie stwierdziły, że w Polsce powinny jeździć tzw. double-decker buses, czyli londyńskie autobusy z dwoma piętrami, ponieważ podróże sprawiałyby wtedy więcej frajdy. A gdy zaczęliśmy rozmawiać o Włoszech i krzywej wieży w Pizie uznały, że fajnie byłoby chodzić do przedszkola, które, podobnie jak wieża, byłoby pochylone.

 

Dzieci dowiedziały się również, jakimi słowami mogą powitać rówieśników z Niemiec, Włoch, Hiszpanii oraz Ukrainy. Były podekscytowane faktem, że poznają nowe słówka w językach innych niż angielski, który towarzyszy im dwa razy w tygodniu podczas zajęć w przedszkolu.

 

Zwieńczeniem obchodów święta było wykonanie pracy plastycznej związanej z krajem, który zaciekawił ich najbardziej. Przedszkolaki chętnie opowiadały również o swoich podróżach zagranicznych i przygodach, jakie ich spotkały.

 

     Nauka języka obcego przynosi wiele korzyści w różnych dziedzinach życia, pomaga w odniesieniu sukcesu zawodowego i przyczynia się do rozwoju osobistego. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe. Dlatego tak ważne jest, by dzieci już od najmłodszych lat miały możliwość nauki przynajmniej jednego języka obcego.

 

 

Klaudia Wyrwa 

Nauczyciel języka angielskiego

 

 

 

 

 

Data dodania: 2023-10-01 23:04:32
Data edycji: 2023-10-01 23:06:32
Ilość wyświetleń: 555
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej