DZIEŃ BEZ SAMOCHODU 22 WRZEŚNIA

Dołączymy do ekipy wyruszającej z Placu Wolności

ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO WPISYWANIA SIĘ NA LISTY W ODDZIAŁACH

PRZESIADAJ SIĘ I JEDŹ ! - Europejski dzień bez samochodu

„Europejski dzień bez samochodu” jest częścią szerszej akcji Unii Europejskiej pod nazwą Europejskiego Tygodnia Mobilności, który od 20 lat próbuje zwrócić uwagę Europejczyków na inicjatywy pozytywnie wpływające na ograniczenie ruchu samochodowego we współczesnym świecie.

„Europejski dzień bez samochodu” jest odpowiedzią na negatywne skutki ciągle wzrastającego ruchu samochodowego w miastach. Jest elementem promującym aktywność fizyczną i pielęgnującym przywiązanie do zdrowego stylu życia.
W szczególny sposób ma pomóc dostrzec korzyści wynikające z rezygnacji poruszania się autem na krótkich dystansach i zachęcić do zastąpienia samochodu rowerem, autobusem, tramwajem lub spacerem. Cała akcja ma na celu propagowanie zrównoważonej mobilności przez władze lokalne na obszarach miast, gmin i powiatów oraz zmianę zachowań mobilnościowych mieszkańców. Tegoroczny temat Europejskiego Tygodnia Mobilności to  „Lepsze połączenia”,  które oznaczają lepiej skomunikowanych mieszkańców i lepiej skomunikowane miejsca.

Czarnkowskie obchody „Europejskiego dnia bez samochodu” organizuje Rowerowa Sekcja Turystyczna wespół z Urzędem Miasta zapraszając w czwartek 22 września na krótką przejażdżkę rowerową, która zakończy się wspólnym odpoczynkiem i drobnym poczęstunkiem na Placu Wolności. Dodatkową atrakcją będzie możliwość przejażdżki tandemem czy rowerem poziomym, a całość uzupełni otwarcie wystawy plenerowej pod tytułem „Czarnkowianie” przygotowanej przez Muzeum Ziemi Czarnkowskiej.

/szczegóły 67 255 26 51/.

Data dodania: 2022-09-12 21:22:36
Data edycji: 2022-09-13 11:21:28