DZIECKO W ŚWIECIE CYFROWYM

Materiały te powstały w ramach kampanii „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie” adresowanej do rodziców przedszkolaków, z którą można zapoznać się pod adresem pierwszekroki.net Jej inicjatorem jest Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, a realizatorem Fundacja Poza Schematami. Celem kampanii jest przede wszystkim ograniczenie używania urządzeń cyfrowych przez dzieci w wieku przedszkolnym, a także wspieranie umiejętności wychowawczych rodziców służących bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów cyfrowych przez przedszkolaków.

Autorkami broszury, powstałej pod kierownictwem prof. Marii Deptuły, są uznane specjalistki zajmujące się edukacją, profilaktyką i badaniami: dr Wioletta Junik, dr Blanka Poćwiardowska oraz Karolina Van Laere. Publikacja została podzielona na dwie części. W pierwszej czytelnicy znajdą informacje na temat czynników chroniących i ryzyka dotyczących nadmiernego używania urządzeń cyfrowych przez dzieci w wieku przedszkolnym. Część druga zawiera omówienie przykładów trudnych sytuacji związanych z używaniem nowych mediów przez dzieci oraz propozycje rozwiązań.

Ulotka zawiera podstawowe informacje na temat zasad korzystania przez dzieci w wieku przedszkolnym z urządzeń cyfrowych.

Zachęcamy do zapoznania się

Data dodania: 2023-11-08 08:09:45