CZERWIEC Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Czerwiec to dla dzieci miesiąc radosnego oczekiwania na wakacje. Z drugiej strony, jest to również smutny czas, ponieważ żegnamy się z naszymi kochanymi Starszakami.

Czym zajmowaliśmy się w czerwcu na zajęciach z języka angielskiego? Przede wszystkim, dzieci poznały słownictwo związane z latem oraz nazwy zabawek do piasku. Utrwalaliśmy także wprowadzane wcześniej słownictwo i ulubione piosenki każdej z grup. Z racji tego, że zwłaszcza dla Starszaków jest to ostatni miesiąc przygody z przedszkolem, dzieci proponowały swoje ulubione zabawy, które pomagały im w utrwaleniu zdobytej w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy wiedzy.

Ponieważ z młodszymi grupami spotkam się ponownie we wrześniu, w tym miejscu chciałabym podkreślić, jak wielką przyjemnością była dla mnie praca ze Starszakami, czyli grupą Kokoszek-Smakoszek oraz Entliczków-Pentliczków. Mimo młodego wieku, dzieci podchodziły do zajęć z ogromnym zaangażowaniem. Wbrew pozorom, nie jest to takie oczywiste. Zapewne wielki wkład w tym miały Panie – Nauczycielki oraz Woźne, które sprawiły, że praca z ich dziećmi była dla mnie radością. Chciałabym za to serdecznie podziękować.

Podziękowania składam również Rodzicom. Za miłe słowa i szacunek do mojej pracy. Życzyłabym każdemu angliście pracy z dziećmi takimi, jak Wasze. Zdarzały się gorsze dni :) jednak nikną we wspomnieniach, gdy Wasze dzieci zaskakiwały mnie swoją wiedzą, pamięcią i zaangażowaniem. Wiele z nich przejawia zdolności językowe, które warto w miarę możliwości rozwijać. „Wypuszczam” je do szkoły spod swoich skrzydeł spokojna, że poradzą sobie z angielskim na dalszych szczeblach edukacji.

Dzieciom z pozostałych grup, Koleżankom oraz Dyrekcji również dziękuję za kolejny rok, który dzięki ich zaangażowaniu i rzetelnej współpracy upewnił mnie, że to, co robię, ma sens i warto robić to dalej. Każdego dnia udowadniacie, że przedszkole istnieje dla dzieci, a nie odwrotnie. Ich dobro, bezpieczeństwo i edukacja jest dla Was najważniejsze. Wasze podejście i troskę czuje się w każdej sytuacji.

Do zobaczenia we wrześniu! :)

Klaudia Wyrwa

Nauczyciel języka angielskiego