AKCJA „GÓRA GROSZA”

Nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Podczas XXIII edycji akcja trwa od 01.11.2022 do 28.02.2023 r.

Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka, czy rodzinach zastępczych.

Drogie dzieci wrzucając monetę na „Górę Grosza”, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Pośrednim celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!”.

Gorąco zachęcamy dzieci i Rodziców do przyłączenia się do akcji!

Źródło zdjęcia: https://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/xxiii-edycja/

Data dodania: 2022-11-02 21:28:00