''AHOJ! PRZYGODO!'' - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. W tym dniu świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Banery oraz kolorowe balony przypominały okolicznym mieszkańcom o dzisiejszej uroczystości, której głównym celem jest podkreślenie znaczenia wychowania przedszkolnego dla rozwoju i edukacji dzieci, a także mile spędzony czas w gronie rówieśników.

„Ahoj, przygodo!” – to nasze tegoroczne hasło.

Z samego rana na dzieci w salach czekał tajemniczy list w butelce, który zapraszał do odwiedzin statku piratów oraz odszukania drogi do ukrytego skarbu. Przedszkolaki zamieniły się w piratów i rozpoczęły pełną przygód wyprawę. Panie - piratki przygotowały dla nich kilka wymagających konkurencji. Podczas podróży każdy przedszkolak wykazał się wiedzą, odwagą i dużą sprawnością. W nagrodę za wykonanie wszystkich zadań na dzieci czekała niespodzianka schowana w skrzyni.

Przedszkolaki duże i te małe spędziły aktywnie czas biorąc udział w zajęciach prowadzonych przez trenerkę Wiktorię ze Szkółki Piłkarskiej Akademii Reissa.

W tym dniu odbyło się także pasowanie na przedszkolaka dzieci, które w tym roku dołączyły do naszej przedszkolnej społeczności.

Zwieńczeniem dnia pełnego zabawy i niezapomnianych emocji był słodki poczęstunek przygotowany przez Panie kucharki…

Ten dzień pozostanie na długo we wspomnieniach wszystkich przedszkolaków.

Katarzyna Graj

Anna Zdunek