Żółty mlecz

Tam gdzie strużką rzeczka ciecze, Błyszczą w słońcu cztery mlecze. W każdym mleczu pszczoła  brzęczy, Drżą w skrzydełkach barwy tęczy (fragment Czytankowo dla dzieci).

Zabawa "Duże i małe mlecze". Rodzice  do zabawy potrzebne nam będą: wycięte z papieru kwiaty w kolorze żółtym w dwóch różnych wielkościach (małe i duże), kartka brystolu w kolorze zielonym, 2 nakrętki, plastelina, 2 słomki.

Zabawa polega na nakładaniu kwiatów w odpowiedniej wielkości. Dziecko z rozsypanych kwiatów oddziela kwiaty małe od dużych. Następnie nakłada na jedną słomkę małe kwiaty, a na drugą kwiaty duże (zdjęcia poniżej).

Podczas grupowania dziecko zauważa różnicę w wielkości, a podczas nakładania na słomkę ćwiczy koordynację ręka-oko. Jest to doskonałe ćwiczenie motoryki małej.

Zabawa z klamerkami "Żółty mlecz". Rodzice  z wymienionych poniżej materiałów (zdjęcia poniżej) zróbcie swoim  dzieciom kwiat (mlecz). Z wydartych kawałków krepy przygotujcie kulki, które dzieci będą przenosiły do plastikowego pojemnika chwytając je za pomocą klamerki.

Spinacz to doskonałe narzędzie, dzięki którym dziecko ćwiczy chwyt pęsetkowy, oraz wzmacnia przy tym mieśnie nadgarstka, aktywuje mieśnie dłoni.

Miłej zabawy !

Data dodania: 2020-05-20 08:27:55