UWAGA RODZICE !!! ROZPOCZĘŁA SIĘ REKRUTACJA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA. SERDECZNIE ZAPRASZAMY (kliknij w pasek)

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

ZABAWY Z KOLORAMI

ZABAWY Z KOLORAMI

Witajcie Krasnoludki w czwartek 4 czerwca :)

 

Dzisiaj pobawimy się z kolorami. Może jeszcze trochę mylicie kolory, ale te zabawy z przedmiotami, które Was otaczają, na pewno pomogą Wam je rozróżnić i zapamiętać.

 

Temat na dziś to: Poznajemy kolory.

 

Cele : dziecko rozróżnia i nazywa podstawowe kolory.

 

Każdy dziecko ma w domu kolorowe  klocki. W kuchni mamy warzywa i owoce wykorzystajmy je , aby utrwalić z dzieckiem kolory.

 

I ZABAWA : Sortowanie klocków

    Do zabawy będą potrzebne  kolorowe klocki oraz  cztery pojemniki. Najpierw rodzic prosi dziecko, aby do pojemników włożyło klocki w takim samym kolorze. Gdy klocki są posortowane, bierzemy kolejno każdy pojemnik i rozmawiamy o kolorze klocków w   danym pojemniku np.: te klocki są zielone jak trawa, te klocki są żółte jak słońce, te klocki są niebieskie jak niebo, te klocki są czerwone jak truskawki.

 

-  II ZABAWA: Zabawy w kuchni

    Układamy w kuchni na stole warzywa i owoce, które mamy np. cytryna, papryka, sałata, banan, ogórek, marchewka, jabłko, pomarańcza i prosimy dziecko, aby połączyło owoce i warzywa w tym samym kolorze. Następnie rozmawiamy o kolorach  warzyw i owoców.

 

-  III ZABAWA: Kolorowe stemple

     Przygotowujemy kartkę, ziemniaki i farby na talerzykach. Z ziemniaków robimy stempelki przekrajając je na pół. Następnie  dziecko macza stempel w farbie i odbija na kartce. Wtedy kolejno rozmawiamy jaki kolor ma ten stempel.

 

-  IV ZABAWA: Kolor tygodnia

    Przygotowujemy miejsce, w którym będziemy zbierać przez tydzień rzeczy w jednym kolorze. Np. na parapecie dziecko zbiera  przez tydzień  rzeczy w czerwonym kolorze: koraliki, guziki, kwiatki itp. Na koniec tygodnia rozmawiamy z dzieckiem jakie  rzeczy zebrało i jaki mają kolor. W następnym tygodniu dziecko zbiera rzeczy w innym kolorze.

 

-  V ZABAWA: Malujemy tęczę

      Wspólnie z dzieckiem malujemy farbami tęczę. Kiedy tęcza jest gotowa nazywamy kolory, których użyliśmy.

 

Życzę Wam miłej zabawy z kolorami :)

 

Data dodania: 2020-06-03 15:58:08
Data edycji: 2020-06-03 16:44:14
Ilość wyświetleń: 82
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej