Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Zabawy w domu - 29.04.2020 - ŚRODA

Zabawy w domu - 29.04.2020 - ŚRODA

 

NASZE PIĘKNE GÓRY

 

Cele do realizacji na dziś:

-Dziecko liczy obiekty w zakresie 4;

-wskazuje na mapie, w którym miejscu w Polsce znajdują się góry

 

 

 

 

Na dzisiejsze zajęcia potrzebne nam będą: Mapa Polski, ilustracje przedstawiające góry, zdjęcia, pocztówki; 4 karti na których są przyklejone owieczki (1, 2 ,3 i 4)

 

Na początek rozkładamy przed dzieckiem zdjęcia przedstawiające górskie krajobrazy. Zachęcamy dziecko do wypowiadania się na temat ilustracji. Jeśli ktoś z Państwa był w górach , opowiedzmy dziecku ciekawe historyjki, które Was spotkały; wymieńmy co można w górach robić np.: jeździć na nartach, zwiedzać, spacerować, wspinać się po górach itp. Następnie rozkładamy mapę i pokazujemy, gdzie w Polsce znajdują się góry.

 

Zabawa dydaktyczna "Zgubione owieczki".

Opowiadamy dziecku, że górale pasą w górach owieczki, są one białe i czarne. Następnie dajemy dziecku dowolne liczmany (np. klocki) i pokazujemy obrazek przedstawiający określoną liczbę owiec (1, 2, 3 lub 4). Dziecko liczy, ile jest owiec na rysunku i odlicza taką samą liczbę liczmanów, układając je przy rysunku.

 

Zabawa matematyczna "Czarne i białe owieczki". 

Dajemy dziecku rysunki czarnych (proszę o pokolorowanie owieczki na kolor czarny) i białych owiec (po dwie każdego rodzaju). Następnie Rodzic układa przed dzieckiem swoje owce, które są większe od owiec dziecka, w dowolnie wybranym przez siebie rytmie, np. owca biała, czarna, biała, czarna. Dziecko kontynuuje ten rytm.

 

Zabawa ruchowa "Uciekaj, owieczko".

Dzieci owieczki swobodnie chodzą na czworakach po całym pokoju. Na hasło: Wilk, jak najszybciej chowają się w wyznaczone wcześniej miejsce.

 

Zabawa "Zbłąkana owieczka".

Dziecko na chwilę zamyka oczy. W tym czasie Rodzic chowa w pokoju rysunek lub maskotkę owieczki. Dziecko otwiera oczy i szuka owieczki, słuchając podpowiedzi Rodzica, który mówi: zimno, zimniej, mróz lub ciepło, cieplej, gorąco.

 

To już wszystkie zabawy na dzisiaj:) Mam nadzieje, że spędzicie miło czas i zapamiętacie, gdzie znajdują się góry.

Pozdrawiam Was kochane Pomidorki

Ewelina Lipska

 

Źródła udostępnianych materiałów:

owca: https://pl.pinterest.com/pin/635429828659051454/

mapa: https://www.facebook.com/pages/category/Entertainment-Website/Inspiracje-na-każdą-okazję-535063216943927/

zdjecie główne: https://allegro.pl/oferta/fototapeta-dla-dzieci-gory-pola-las-dom-8187851451

ilustracje: https://magazyn.travelist.pl/polskie-gory-dla-par-seniorow-i-rodzin-z-dziecm, http://chcewgory.pl/Korona-Gor-Polski-zdobadz-wszystkie-szczytow

 

 

 

Data dodania: 2020-04-28 20:42:36
Data edycji: 2020-04-28 21:15:19
Ilość wyświetleń: 77
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button