ZABAWY DOMOWE CZ. 42

Dzień dobry Kochani we wtorek 19 maja :)

Temat na dzisiaj to: Tulipany dla rodziców.

Cele: dziecko układa przedmioty i obrazki wg narastania danej cechy oraz wykonuje tulipany z rolek po papierze toaletowym i z papieru kolorowego.

Potrzebne będą: 5 słoików z wodą, 5 kartek pomalowanych na zielono o różnym natężeniu barwy, kartki z kwiatkami w ilości od 1 do 5, zielona bibuła, papier zielony, czerwony i żółty, 2 rolki po papierze toaletowym oraz klej i nożyczki. Piosenka ZOZI "Dziękuję mamo, dziękuję tato.", którą znajdziecie na Youtube.

Przebieg zajęcia:

Zaczniemy  od ćwiczeń w szeregowaniu:

-Ustawiamy 5 takich samych słoików, ale z różną ilością wody. Zadaniem dziecka jest wskazanie słoika z najmniejszą i największą ilością wody, a następnie uszeregowanie słoików w kolejności od tego, w którym jest najmniej wody do tego w którym wody jest najwięcej.

-Następnie rozkładamy przed dzieckiem kartki pomalowane na zielono o różnym natężeniu koloru. Zadaniem dziecka jest wskazanie najjaśniejszej i najciemniejszej zieleni i uszeregowanie kartek od najjaśniejszej do najciemniejszej.

-Teraz rozkładamy przed dzieckiem kartki z kwiatkami. Dziecko ma za zadanie wskazać, gdzie jest najmniej kwiatków, a gdzie najwięcej i ułożyć kartki od najmniejszej liczby kwiatków do największej.

Ponieważ w tym tygodniu rozmawiamy o rodzinie zapraszamy dziecko, aby posłuchało piosenki ZOZI "Dziękuję mamo, dziękuję tato" na Youtube.

(Tekst piosenki jest w załączniku)

• Rozmowa na temat piosenki:
  • Czego rodzice uczą dzieci?
  • Za co chcemy podziękować mamie?
  • Za co chcemy podziękować tacie?
  • Jak możemy podziękować rodzicom, za wszystko co dla nas zrobili?

Na pewno kwiatami, ale takimi wykonanymi własnoręcznie przez dzieci.

A jak je zrobić? (Wzór tulipanów jest w załączniku).

• najpierw oklejamy rolki zieloną bibułą,
  • potem wycinamy po dwa zielone listki do każdego tulipana,
  • następnie rysujemy na czerwonym i żółtym papierze kwiaty tulipana i wycinamy je,
  • teraz nacinamy u góry w dwóch miejscach rolki i wsuwamy tam wycięte kwiatki,
  • doklejamy po dwa liście do każdej rolki i 2 tulipany gotowe.

Miłej zabawy i pracy:)

Piękne tulipany prawda? To praca naszego Igorka, który pozdrawia wszystkie dzieci :)

Data dodania: 2020-05-18 20:41:42
Data edycji: 2020-05-19 20:25:39