ZABAWY DOMOWE CZ. 25

Witajcie Kochane Jeżyki 24 kwietnia :)

Jak zwykle w piątek zapraszam Was na ćwiczenia gimnastyczne.

Ponieważ w zeszłym tygodniu mówiliśmy o tym, aby dbać o naszą piękną planetę Ziemię i w czwartek obchodzony był

Dzień Ziemi do dzisiejszych zajęć wykorzystamy gazety i butelki plastikowe, które po ćwiczeniach wyrzucicie do odpowiednich pojemników.

Temat zjęcia : Ćwiczenia gimnastyczne z gazetami i plastikowymi butelkami.

Potrzebne będą: gazety, butelki plastikowe, piłeczka.

Cele: wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, wyrabianie podstawowych cech motoryki w zakresie zwinności i zręczności oraz utrzymywania prawidłowej postawy ciała, wdrażanie do wykonywania ćwiczeń z nietypowymi przyborami.

Przebieg zajęcia:

• Zabawa orientacyjno - porządkowa: "Zamiana miejsc" . Na podłodze Rodzic rozkłada kilka gazet i mówi rytmicznie tekst: "Na mojej gazecie siedzę sobie" - dziecko siada na wybranej gazecie, "Na mojej gazecie bębnię sobie" - dziecko uderza dłońmi w gazetę, " Na mojej gazecie śpię sobie" - dziecko kładzie się na gazecie i udaje, że śpi, "A kiedy usłyszę ton - Rodzic klaszcze - szybko uciekam stąd" - dziecko biegnie do innej gazety i powtarzamy jeszcze kilka razy te ćwiczenia.
  • Część główna:
  • Taniec z gazetą( można włączyć ulubioną muzykę dziecka),
  • Dziecko stoi w rozkroku i trzymając gazetę wykonuje skłony,
  • Dziecko kładzie gazetę na głowie i maszeruje we wspięciu na palcach,
  • Dziecko wkłada gazetę między kolana i wykonuje podskoki, ( jeśli gazeta jest zbyt duża można ją złożyć)
  • Siad klęczny, przed kolanami leży gazeta, dziecko kładzie na niej dłonie i odsuwa ją i przysuwa,
  • "Karuzela" - dziecko siada na gazecie i kręci się w kółko odpychając się rękami,
  • Dziecko leży na brzuchu - unosi gazetę trzymaną oburącz za końce i dmucha w nią starając się wprawić ją w ruch,
  • Dziecko zgniata gazetę w kulę, podrzuca ją i próbuje ja złapać,
  • Dziecko siada skrzyżnie na dywanie, kulkę z gazety kładzie na dłoni i próbuje ją zdmuchnąć,
  • Dziecko kładzie się na plecach, kulkę z gazety chwyta stopami i stara się ją unieść do góry,
  • " Gra w kręgle" - odkładamy kule z gazety i ustawiamy kilka plastikowych butelek, stajemy w wyznaczonej odległości i celujemy do nich piłeczką ( dziecko z Rodzicem na zmianę),
  • Zabawa uspokajająca: gazetę drzemy w paski i tańczymy "Taniec ze wstążką" przy nastrojowej, wolnej muzyce.

Po ćwiczeniach należy posprzątać. Czy pamiętacie do jakiego pojemnika wrzucamy papier? A do jakiego plastik?

Jeśli nie to posłuchajcie na zakończenie piosenki pt.:" Śmieci", którą znajdziecie na YouYube.

Udanej zabawy :)

Data dodania: 2020-04-23 19:22:42