Zabawa w błocie

Świnka to takie zwierzę co lubi brudzić się codziennie. Tarza się w błocie i kałużach, wtedy jest dla niej radość duża.

Zabawa w błociemateriały i przybory: I etap -  kartka różowa, nożyczki, marker czarny , pisak różowy, taśma klejąca, nakrętki, plastelina, słomki    II etap - składniki na błoto domowe: 3 szkl kakao, 3 szkl mąki, 1 szkl cukru, woda,  ( w ilości do pożądanej konsystencji)  III etap - kamienie, patyki, liście  IV etap - kartka biała,  gąbka do mycia naczyń, nożyczki (zdjęcia poniżej).

Do dzisiejszej zabawy potrzebne nam będą wycięte z papieru świnki, przyklejone taśmą do słomki (zdjęcia poniżej). Następnie aby zrobić z nich figurki, nakłujcie rodzice słomkę w nakrętkę, w której umieszczona jest plastelina (wszystko razem się wtedy trzyma). Stojące figurki to świnki, które będą taplały się w błocie.

Aby zrobić BŁOTO DOMOWE potrzebne nam będą: 3 szkl kakao, 3 szkl mąki, 1 szkl cukru, woda w ilości do pożądanej konsystencji. Wszystko razem wymieszać i błoto gotowe ! (zdjęcia poniżej)

Zabawa w błocie to "brudna zabawa", którą dzieci  uwielbiają. Rodzice przygotujcie się na niezły bałagan , a Wy kochane dzieci na świetną zabawę ! Jest to zajęcie pobudzające kreatywność w dziecku. Błoto zrobione jest z kakao więc pobudza zmysł jakim jest zapach, smak, a taplając się w błotku rękoma dodatkowo pobudzony zmysł dotyku. Uważajcie rodzice jednak na to , aby dziecko nie jadło masy, gdyż jest tam użyta mąka.

Do urozmaicenia i tworzenia podwórkowego błota można  użyć kamyki, patyczki, liście (wszystko to co można znaleźć na podwórku) zdjęcia poniżej. Zabawa pod bacznym okiem rodzica.

Dodatkowo jako pracę plastyczną proponujemy zrobić "Ślady raciczek". Dziecko wyciętymi w kształcie raciczek  kawałkami gąbki, odbija ślady na kartce umoczoną gąbką w zrobionym błocie  (zdjęcia poniżej).

Życzymy miłej zabawy w błocie !

Inspiracja błotna z zainspiruj-malucha.pl

Data dodania: 2020-05-12 08:11:39