Zabawa "Ukryta KROWA"

Zabawa

Na podwórku oprócz kurek są inne zwierzęta. Dziś poznamy dużą krowę. Czy Ty ją pamiętasz ?  Jeśli nie wiesz , jak wygląda,  ta zabawa Ci pokaże i pozwoli zapamiętać wygląd krowy w tej zabawie.

Zabawa "Ukryta krowa" - do tej zabawy potrzebne nam będą: 3 talerze , kasza manna , sylwety krów. Zadaniem dziecka będzie odkrywanie palcem kolejnych fragmentów sylwety krowy oraz odgadnięcie co ona przedstawia (zdjęcia poniżej).

Po odkryciu wszystkich sylwet przeczytajcie Rodzice dziecku wierszyk - zagadkę.  Gdzie łaciata się schowała?  Może by nam mleka dała. Muuu ! Muuu ! Muuu ! Patrzcie kto nam się tu chowa. Przecież to jest właśnie ............KROWA !

Odgłosy krowy - Wysłuchajcie uważnie jak odzywa się krowa, a później spróbujcie odezwać się tak , jak ona ( odgłosy zwierząt krowa/odgłosy zwierząt farma/odgłosy zwierząt domowych dla dzieci - Miumiu kids) https://www.youtube.com/watch?v=z9wnEmoTwMk

Historyjka obrazkowa "Krowia rodzina" - na podstawie historyjki obrazkowej opowiedzcie Rodzice swoim dzieciom o wyglądzie KROWY ,  CIELAKA , BYKA. Pokażcie także miejsce , w którym te zwierzęta są przechowywane ( OBARA ) - zdjęcia poniżej.

Trawka swieża i zielona to smakołyk jest dla KROWY. ona będzie zachwycona jeśli dzisiaj ją jej damy.

"Trawa dla krowy" - Zadaniem dziecka podczas tej zabawy jest wydzieranie papieru na mniejsze kawałki (u nas trawa dla krowy). Zabawę tę zaplanowałyśmy na koniec dzisiejszego dnia, gdyż pełni ona rolę relaksacyjną. Podczas darcia papieru dziecko ćwiczy małą motorykę i przy okazji relaksuje się (zdjęcia poniżej).

Miłej zabawy ! Miłego odpoczynku po zabawie !

Data dodania: 2020-05-06 08:19:28
Data edycji: 2020-05-06 09:06:42