Zabawa ŚWIATŁEM

Kto jest mieszkańcem wiejskiego podwórka , wiecie już teraz doskonale . Jest nim kogut , kurczę i kurka , a niedaleko  w pięknej oborze byka , cielaka i krówkę spotkać możesz.

Rodzice żeby Wasze dzieci mogły dzisiaj  pobawić się przygotowanym przez nas zajęciem potrzebna jest Wasza pomoc. Do zabawy prosimy o wykonanie podświetlanego blatu z podanych poniżej przedmiotów: pudełko plastikowe,  folia aluminiowa, lampki bezprzewodowe. Wykonanie takiego przykładowego blatu macie Państwo poniżej na naszych zdjęciach.

Po przygotowaniu ułóżcie na blacie poznane w tym tygodniu zwierzęta i przykryjcie je kaszką manną (zdjęcia poniżej). W tym miejscu zaczyna sie zabawa, w której udział bierze dziecko. ZABAWA - NIESPODZIANKA - ŚWIATŁO - RADOŚĆ !

Zadaniem dziecka jest odgadnięcie , kto ukrył się pod kaszą . Zabawa bardzo interesująca i efektowna. Podczas rysowania palcem po blacie dziecko ćwiczy i udoskonala sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową. Natomiast podczas odkrywania ukrytych obrazków, utrwala nazwy poznanych zwierząt. Taki świecący blat  może być doskonałą zabawą. Dlatego rodzice pozwólcie dziecku na odkrywanie różnych możliwości w zabawie z naszym dzisiejszym światłem (zdjęcia poniżej to propozycja).

Wspaniałej zabawy !

Inspiracja zabawy z przystanbrzdaca.com