Wycieczka na łąkę

Drodzy Rodzice , Kochane KRASNOLUDKI !!! Witamy Was ciepło po Świętach Wielkanocnych.

Dziś na łąkę zapraszamy  tam bociana przywitamy. Pszczoły, motyle nad nią fruwają, a w trawie żabki koncerty grają. Na łące wiele kwiatów rośnie takie zadanie jest dane wiośnie.I wy kochane dzieci  dziś zróbcie swoją wiosenną łąkę ozdóbcie. Niech na niej kwiatki się otwierają i wszystkich mieszkańców łąki zapraszają.

Zabawa plastyczna "Stemplowana łąka" - butelkę plastikową (jej dół) maczamy w farbie i odbijamy stempelki (kolorowe kwiaty) na zielonej kartce papieru (zdjęcia poniżej).

Materiały i przybory: 3 butelki plastikowe , farby plakatowe ( żółta, biała, czerwona), 3 talerzyki , zielone kartki

Krasnoludki nie czekajcie,  razem z rodzicami poszukajcie potrzebne materiały do naszej wspólnej zabawy plastycznej.

Rodzice zanim zaczniecie z dzieckiem ozdabianie łąki, obejrzyjcie ilustracje przedstawiające łąkę i porozmawiajcie z dzieckiem na jej temat. Jak wygląda i kto na niej mieszka. Dzieci podczas tego tygodnia bedą poznawać właśnie jej mieszkańców żabki, pszczoły, biedronki .

MIŁEJ ZABAWY !

Data dodania: 2020-04-14 09:39:55