Taki sam ale inny. 1- Dzień Dziecka

Poniedziałek 01.06.2020 r.

Temat tygodnia: Taki sam ale inny

Temat dnia: Dzień Dziecka

Witam Was! Dziś jest 1 czerwca, w tym dniu Dzieci mają swoje święto. Dzień Dziecka to wyjątkowe święto. Święto wszystkich dzieci, dzieci z całego świata! Obchodzi się na świecie od około sześćdziesięciu lat, więc stał się już międzynarodową tradycją. Jednak w różnych krajach świętuje się go w innym czasie a czasem w odmienny sposób. To ich dzień. Tęczowy dzień uśmiechu i radości, jeden z najważniejszych i najobfitszych w roku. Sprawmy, aby nasze pociechy poczuły się naprawdę wyjątkowo w tym dniu – poświęćmy im jak najwięcej czasu. Na ten specjalny dzień można przygotować wiele scenariuszy, ale trzeba przede wszystkim mieć plan zarówno na słoneczną, jak i na deszczową pogodę.

1.    Propozycje zabaw na deszczowy dzień:
•    Puzzle – wspólne układanie układanie puzzli
•    Zabawa w teatrzyk ,,Mama, tata i ja”- można zainscenizować ulubioną bajkę lub wierszyk, albo pozwolić dzieciom na improwizację. Każdy z członków rodziny ma przydzieloną jakąś rolę.
•    Rodzinna sesja zdjęciowa – portrety i wspólne zdjęcia w dziwacznych strojach i w nietypowych miejscach nie tylko będą fajną zabawą, ale też super pamiątką, a nawet inspiracją na następny rok
•    Zabawa w deszczu. Większość dzieci lubi bawić się na deszczu, biegać po kałużach, łapać krople deszczu. Zaopatrzcie się więc w kalosze, płaszcze przeciwdeszczowe i wyjdźcie na zewnątrz.

1. Propozycje zabaw na słoneczny dzień - Spędźcie czas na świeżym powietrzu:
    •    Kredowe kombinacje - warto przypomnieć sobie o istnieniu kredy i pokazać swoim dzieciom, na ile sposobów można się nią bawić:
    - gra w klasy,
    - gra w kółko i krzyżyk
    - rysowanie kredą według własnych pomysłów
    •    Bańki – doskonała zabawa dla maluchów i starszaków. Wydają się takie proste, a tak naprawdę wpływają na rozwój motoryczny dziecka i  rozwój mowy.
    •    Piknik - przygotujmy razem z pociechami coś dobrego, coś co najbardziej lubią – domowe muffinki, pyszne kanapki, mnóstwo owoców oraz ulubiony sok! Czy to nad stawem, czy nad jeziorkiem, a może w lesie – jak przyjemnie będzie spędzić parę godzin na kocyku, jedząc smakołyki, a w międzyczasie bawiąc się i grając w piłkę.
    •    Zabawa w krowę - To również świetna zabawa plenerowa dla dzieci w różnym wieku. Zasady gry są proste. Wybrana osoba staje na środku z rozłożonymi na boki rękami. Pozostali gracze trzymają ją za palce u rąk. Umawiamy się na konkretny kolor - dajmy na to niebieski. Ktoś z graczy zadaje głośno pytanie: jakie krowa daje mleko? Osoba, która jest krową (trzymana za palce przez pozostałych) wymienia różne kolory, a kiedy dojdzie to niebieskiego, wszyscy uciekają. Wówczas "krowa" musi ich złapać. Jeśli uda się złapać gracza, uczestnicy zamieniają się rolami
    •    Ognisko - pieczone ziemniaki, kiełbasa, chleb, z ogniska będą smakowały najlepiej

Tak spędzony dzień dziecka może być jednym z niezapomnianych, więcej inspiracji znajdą państwo na stronie:

Z okazji Dnia Dziecka naszym przedszkolakom wszystkiego najlepszego w dniu ich święta życzą panie z grupy

pozdrawiamy bardzo serdecznie J

Data dodania: 2020-05-31 19:25:00