RELIGIA

NAJWAŻNIEJSZA KSIĄŻKA

Wojtek i Agnieszka lubili odwiedzać wujka Marka. Miał on ogromną bibliotekę pełną niesamowitych książek. I co najważniejsze, zawsze pozwalał im na samodzielne buszowanie. Mogli docierać do najbardziej zakurzonych zakamarków. Dzieci znajdowały tu książki o zwierzętach, roślinach, samolotach i gwiazdach. Dzisiaj także cieszyli się na kolejną „wyprawę”. Podczas ostatniej wizyty u wujka odkryli nowa półkę. Nie mieli już czasu, aby obejrzeć zgromadzone tam książki. Tata, wujek Andrzej i wujek Marek dyskutowali o czymś pijąc kawę. Dzieci jak zwykle zaszyły się w bibliotece. Na nowo odkrytej półce znaleźli albumy z pięknymi ilustracjami egzotycznych zwierząt. Wojtek właśnie przeglądał książkę o ptakach, gdy nagle usłyszał głos Agnieszki:
- Ciekawe, która z tych książek jest dla wujka najważniejsza, z której się najwięcej nauczył?
- Zapytajmy go o to – powiedział Wojtek.
Wujek zastanowił się chwilę i uśmiechnął się tajemniczo.
- Myślę, że wiem, która książka nauczyła mnie najwięcej. Przypuszczam, że wasz tata i wujek Andrzej wskazaliby tę samą książkę.
„Co to może być za książka – pomyślała Agnieszka. – Może elementarz, albo encyklopedia? Przecież każdy z nich interesuje się czymś innym”.
Jak myślisz, o jakiej książce mówi wujek Marek?
Tymczasem wujek Marek zdjął z górnej półki dużą, starannie oprawioną książkę i powiedział:

- To ta książka – Pismo Święte. Opisano w niej życie Pana Jezusa i Jego naukę. To właśnie nauka Pana Jezusa pomaga mi w życiu, szczególnie w czasie kwarantanny. Dzięki niej wiem jak postępować, by być dobrym człowiekiem. Wiem, co jest dobre, a co złe. Fragmentów tej księgi słuchamy podczas Mszy świętej. Biblia nie jest łatwą książką, dlatego może jeszcze nie wszystko z niej rozumiecie. Powiem wam coś jeszcze – wujek pochylił się i szepnął do dzieci – z Pisma Świętego będę korzystał jeszcze przez wiele lat…

Zapraszam do obejrzenia filmiku

Data dodania: 2020-04-26 20:37:50