Pracowita PSZCZOŁA

Historyjka obrazkowa na podstawie wiersza B.Forma   " Pracowita pszczoła ".

Rodzice przygotowałyśmy dzisiaj dla Waszych dzieci historyjkę obrazkową , za pomocą której spróbujcie opowiedzieć dziecku o pracy pszczoły. Jest to dla małych dzieci bardzo trudne do zrozumienia ale nam chodzi o to, aby dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania do końca. Dzięki temu uczą się one skupienia uwagi. Kto wie, może w danych momentach, w czasie czytania wiersza dziecko wskaże obrazki w kolejności ? Spróbujcie i pobawcie się z Waszymi dziećmi.

Wiersz B.Forma pt."Pracowita pszczoła"

"Przyfrunęła na łąkę pszczoła pracowita. Ile pięknych kwiatków ! - pszczoła sie zachwyca. Na kwiatku usiądę i odpocznę chwile. Może porozmawiam  z prześlicznym motylem. A potem do pracy szybko się zabiorę. Pozapylam kwiaty dużo pyłku zbiorę ."(B.Forma) Jeśli się postaram będą miały dzieci pyszny miodzik z rana.

Miłej zabawy !

Data dodania: 2020-04-17 10:08:48