PIERWSZY MOTYL (01.04.2020r.)

WIOSENNE PRZEBUDZENIE III
"Pierwszy motyl"
01.04.2020 r.

Dzień dobry Entliczki-Pentliczki! Drodzy Rodzice!

Dzisiejsze zajęcia rozpoczniemy od zabaw ruchowych.

1. Zabawa ruchowa - Głodne żabki.

Dzieci są żabkami. Poruszają się, skaczą. Na hasło: Mucha, wyskakują w górę, aby złapać jedzenie, następnie skaczą dalej.

2. Zabawa bieżna - Motylki

Dzieci są motylkami. Biegają przy akompaniamencie wyklaskiwanym przez rodziców, poruszając rękami jak skrzydełkami. Podczas przerwy w klaskaniu motylki zastygają w bezruchu. Mam nadzieję, że teraz chętnie dowiecie się więcej na temat motyla.

Czas aby poznać lepiej naszego dzisiejszego bohatera!

3. Zapoznanie dzieci z budową motyla:

Proszę pokazać dzieciom obrazek motyla i omówić z nimi jego wygląd na podstawie poniższego opisu.

Ciało motyla jest zbudowane z trzech części: głowy, tułowia i odwłoka. Na głowie motyl ma parę oczu (złożonych), parę czułków oraz ssący aparat gębowy. Tułów składa się z trzech segmentów, na których znajdują się trzy pary odnóży. Od tułowia odchodzą dwie pary skrzydeł pokrytych łuskami.

4. Praca plastyczna - Motyl Motyle ze skrzydłami w kształcie dłoni

MATERIAŁY:

• Kartki kolorowego  lub białęgo papieru papieru
• Nożyczki
• Klej
• Dowolne ozdoby

WYKONANIE:

Rysujemy głowę z czułkami i tułów motyla wraz z odwłokiem, a następnie wycinamy go. Skrzydła robimy z odrysowanej na kartce z kolorowego bloku rysunkowego lewej/prawej dłoni (w zależności od tego, czy dziecko jest prawo - czy leworęczne). Dłonie - skrzydła wycinamy i przyklejamy do tułowia motyla. Ozdobić można go oczywiście dowolnie.

Poniżej przedstawione są dwie prace z motylami w roli głównej, a każdy ze skrzydełkami w kształcie dłoni.

Możemy odrysować dłoń ze złączonymi palcami, wtedy otrzymamy takiego oto motyla:

Inny efekt uzyskamy rozczapierzając palce:

TO OCZYWIŚCIE TYLKO JEDNA Z MOŻLIWOŚCI

Wiem, że Entliczki-Pentliczki są bardzo kreatywne, więc jeżeli któreś z dzieci ma inny pomysł na wykonanie motylka, może go śmiało wykonać według własnego pomysłu (narysować, namalować przy pomocy farb, wykleić plasteliną itp.).

Życzę przyjemności i miłego dnia!

Do jutra!

Data dodania: 2020-03-31 21:50:17